Arrow
Arrow
Slider

Z życia parafii i Kościoła

Ważne informacje

na XXVII Niedzielę w ciągu roku
  1. W dniu dzisiejszym przypada XVII Dzień Papieski obchodzony pod hasłem Idźmy naprzód z nadzieją! Dzień Papieski dla nas Polaków jest zawsze okazją do dziękczynienia za łaskę życia i działania tak wybitnego Rodaka, jakim był św. Jan Paweł II. Od wielu lat wspólnymi siłami wznosimy żywy pomnik temu Wielkiemu Papieżowi, którym jest fundusz stypendialny Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczony na stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży z rodzin wielodzietnych i niezamożnych. W związku z powyższym po Mszach św. młodzież kwestować będzie na ten szlachetny cel.
  2. Dziś po Mszy o godz. 1130 spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 9 października, w poniedziałek – liturgiczne wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, bpa.
  • 13 października, w piątek – liturgiczne wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego. To także Dzień Fatimski. Ostatnie nabożeństwo fatimskie w roku 100-lecia objawienia MB Fatimskiej będzie połączone będzie z nabożeństwem różańcowym. Po nabożeństwie zostaną poświęcenie pamiątki Jubileuszu Fatimskiego. Do nabycia jest jeszcze kilka takich pamiątek – komplet: obrazek z wizerunkiem NMP i Jej Niepokalanym Sercem, modlitewnik nabożeństw Pierwszych Sobót Miesiąca i różaniec. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia będzie połączone z Drogą Krzyżową po porannej Mszy Św.

Z dzienniczka św. Faustyny Kowalskiej

"Kiedy poznaję Twoją wielkość i piękność, o Boże mój, cieszę się niewymownie z tego, że tak wielkim jest Pan, któremu służę; z miłością i weselem spełniam Jego św. wolę, a im Go lepiej poznaję, tym goręcej miłować Go pragnę. Pali mnie pragnienie, bym go miłowała coraz więcej"