na XXVIII Niedzielę w ciągu roku
 1. Nabożeństwa różańcowe przez cały październik o godz. 1730.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 16 października, w poniedziałek – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i dnia wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową - jest to 39 rocznica tamtego historycznego faktu.
 • 17 października, we wtorek – wspomnienie liturgiczne św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika, to Dzień Imienin naszego Biskupa Ordynariusza. O godz. 900 w katedrze świdnickiej Msza św. w intencji solenizanta.
 • 18 października, w środę – święto św. Łukasza Ewangelisty
 • 19 października, w czwartek - wspomnienie bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, kapłana i męczennika, bestialsko zamordowanego 33 lat temu przez komunistyczne Służy Bezpieczeństwa.
 • 20 października, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Jana Kantego, prezbitera. Po wieczornej Mszy św., na którą zapraszamy wszystkich ministrantów i lektorów, odbędzie się ich spotkanie formacyjne.
 • 21 października – w sobotę wspomnienie liturgiczne bł. Jakuba Strzemię, bpa.
 1. Do końca października Biuro Parafialne będzie czynne tylko w środy.
 2. W niedzielę za tydzień Ks. Proboszcz uda się z pielgrzymką do Fatimy, skąd ma przywieść Figurę Matki Bożej, która ma stanąć na placu przy budującym się kościele. Z tą inicjatywą wyszli nasi Parafianie, którzy też złożyli na ten cel dar swojego serca. Jest to piękny gest wobec Matki Zbawiciela. Będziemy ogromnie wdzięczni wszystkim, który chcieliby także dołączyć się do tej inicjatywy okazując swoją miłość Matce Bożej. Ofiary składane na figurę prosimy podpisać.
   
 3. W przyszłą niedzielę, 22 października, rozpocznie się Tydzień Misyjny, który jest czasem naszego szczególnego zaangażowania w modlitwę o ewangelizację krajów misyjnych. Po Mszach św. kwesta do puszek na pomoc dla Meksykanów, którzy ucierpieli w wyniku trzęsienia ziemi. Za tydzień, w niedzielę, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity. Nabożeństwo różańcowe będzie połączone z nabożeństwem do św. Jana Pawła II z ucałowaniem jego relikwii, z racji przypadającego w tym dniu liturgicznego wspomnienia.
 4. W tym tygodniu zostaną rozniesione karty wypominkowe, można je również wziąć z zakrystii. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.