na XXXI Niedzielę w ciągu roku
 1. Dziś po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 9 listopada, w czwartek – Święto Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej,
 • 10 listopada, w piątek – wspomnienie liturgiczne św. Leona Wielkiego, papieża i dK. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego.
 • 11 listopada, w sobotę - wspomnienie liturgiczne św. Marcina z Tours, bpa. W tym dniu przypada 99 rocznica Odzyskania naszej Niepodległości. O godz. 1000 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP odprawiona będzie ogólnomiejska, koncelebrowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Prosimy o podkreślenie tego Święta przez udekorowanie swoich domów flagami państwowymi. Dla upamiętnienia 99 rocznicy Święta Niepodległości Polski – Obywatelski Ruch Patriotyczny Ziemi Dzierżoniowskiej zaprasza wszystkich mieszkańców naszych miejscowości na VI edycję Patriotycznego śpiewania, które odbędzie się w piątek 10 listopada 2017 o godz. 1800 w Sali DOK-u w Dzierżoniowie przy ul. Świdnickiej 23.
 1. Za tydzień w niedzielę, po Mszy o godz. 1130 comiesięczne spotkanie rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Zachęcamy, aby na nabożeństwa wypominkowe o godz. 1730 przychodzić z całymi rodzinami, tak, aby wszyscy mogli uczestniczyć w modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 6 listopada. A oto harmonogram czytania wypominek.
 • 6 listopada, w poniedziałek, ulice: ulica Wolności numery 1-39;
 • 7 listopada, we wtorek, ulica Wolności numery 40-91;
 • 9 listopada, w czwartek, ulice: Brzeżna i Wodna
 • 11 listopada, w sobotę, ulice: Łabędzia, Piławska i Żeromskiego
 • 13 listopada, w poniedziałek, ulice: Kościuszki, Dzierżoniowska, Tkacka, pl. Młodzieży, Pułaskiego, Grunwaldzka, Kilińskiego, Makowa, Tulipanowa, Gołębia, Owocowa;
 • 14 listopada, we wtorek, ulice: Szpakowa, Rolna, Prosta, Niecała, Wojska Polskiego, Pocztowa, Krótka, wypominki niepodpisane i spoza Parafii.
 1. Za tydzień w niedzielę 12 listopada obchodzić będziemy VIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku uwaga nasza skupia się na prześladowanych chrześcijanach z Bliskiego Wschodu. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję wysyłając SMS o treści RATUJE na nr 72405 (koszt 2,00 zł + VAT 0,46zł). SMS-y możemy wysyłać w okresie 31.03.2018. Także dzięki ofiarom składanym w przyszłą niedzielę do puszek, Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie, będzie mogło nieść skuteczną pomoc chrześcijanom, którzy z powodu imienia Jezus doświadczają wypędzenia ze swoich domów, grabieży, nakładania wysokich podatków. Każdego dnia muszą chronić swoich najbliższych tylko, dlatego, że są chrześcijanami. Chrześcijanie są celowo eliminowani z tych terenów przez przedstawicieli tzw. fundamentalistów islamskich.