na XXXIII Niedzielę w ciągu roku

  1. Dziś na Mszy o godz. 1000 zostaną poświęcone opłatki, które będą rozniesione do naszych domów przez przez naszego lektora Marcina Dudka. Tylko ta osoba jest upoważnienia przez księdza Proboszcza i ma identyfikator ze swoim zdjęciem i pieczęcią Parafii. Dlatego też prosimy uważać na różnego rodzaju domokrążców, oszustów którzy mogą podszywać się pod ludzi przez nas kwalifikowanych. Gdyby jakaś osoba wydała się nam podejrzana prosimy zażądać od niej pisemnego upoważnienia od ks. Proboszcza z pieczęciami naszej Parafii, jeśli nam tego nie okaże należy to zgłosić na Policję gdyż są to oszuści. Ofiary za opłatki tradycyjnie są przeznaczone na budowę kościoła. Opłatki sprzedawane w hipermarketach są kolejnym produktem z półki, warto więc przy okazji głośno zapytać czy są one poświęcone.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywamy:
  • 20 listopada w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera,
  • 21 listopada we wtorek - wspomnienie liturgiczne Ofiarowania NMP,
  • 22 listopada, w środę wspomnienie liturgiczne św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. To święto wszystkich, którzy dbają w Kościele o liturgiczną oprawę muzyczną. Zatem w modlitwach naszych pamiętamy o Panu Organiście i naszej scholii liturgicznej. Jak zawsze 22 dnia miesiąca, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity, a nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 1745.
  • 24 listopada, w piątek - wspomnienie liturgiczne św. męczenników Andrzeja Dung-Lac, kapłana i Towarzyszy. W piątek 24 listopada odbędzie się spotkanie dla klas 3 Gimnazjum Rozpocznie się ono Mszą Świętą o godz. 1800 a po Mszy spotkanie formacyjne.
  1. W przyszłą niedzielę, 26 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.
  2. Dziękujemy za ofiary zebrane w ubiegłą niedzielę na pomoc dla prześladowanych chrześcijan na Bliskim Wschodzie. Jest to kwota 785,17 zł. Bóg zapłać!
  3. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Mikołaja działające przy naszej Parafii Katolickie Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje 3 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500 bezpłatną zabawę mikołajkową dla dzieci z naszej Parafii, na której ma pojawić się św. Mikołaj. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu u pani Ireny Banaś pod numerem telefonu 697 075 777. Zgłoszenia tylko do przyszłej niedzieli - 26 listopada. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.