na Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy ostatnią niedzielę Roku Liturgicznego - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Dziś za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Dzisiejsza kolekta przeznaczona jest na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji, w tym także naszego. Dziś także patronalne święto Liturgicznej Służby Ołtarza.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w czwartek - 30 listopada - święto Świętego Andrzeja Apostoła,
  • 1 grudnia - Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa. Po Mszy wieczornej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 830 do 900 i od 1630 do 1800. Od godz. 1000 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz z comiesięczną wizytą sakramentalną. Po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
  • 2 grudnia - Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po Mszy eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Wikariusz. Wieczorną Mszą św., celebrować będziemy Wigilię Pierwszej Niedzieli Adwentu.
  1. Za tydzień, 3 grudnia - Pierwsza Niedziela Miesiąca i Pierwsza Niedzielą Adwentu. Rozpocznie ona nowy Rok Liturgiczny. Za tydzień pobłogosławimy wieńce adwentowe i świece Caritas na wigilijny stół. Już dziś prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Przypominamy, że poświęcone opłatki, są roznoszone do naszych domów przez lektora Marcina Dudka. Można je także nabyć po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła.
  3. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Mikołaja działające przy naszej Parafii Katolickie Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje 3 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500 bezpłatną zabawę mikołajkową dla dzieci z naszej Parafii, na której ma pojawić się św. Mikołaj. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu u pani Ireny Banaś pod numerem telefonu 697 075 777. Zgłoszenia tylko do dzisiaj !!! Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.