na I Niedzielę Adwentu 

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca i Pierwsza Niedziela Adwentu, która rozpoczyna Nowy Rok Liturgiczny, którego hasłem są słowa: „Duch, który umacnia miłość”. Po czteroletnim cyklu poświęconym tematyce chrzcielnej, w następnych dwóch latach rozważać będziemy tematykę kolejnego sakramentu chrześcijańskiego wtajemniczenia, jakim jest bierzmowanie. Ten Nowy Rok Liturgiczny będzie także wprowadzał nas w przeżywanie wielkich i pięknych rocznic oraz Jubileuszy: 160 rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes; to także rok 450 rocznicy śmierci św. Stanisława Kostki i 100 rocznicy odzyskania naszej niepodległości. Dziś podczas liturgii błogosławimy wieńce adwentowe i świece Caritas na wigilijny stół. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Naszą Przewodniczką na adwentowej drodze jest Niepokalana Maryja. To właśnie ku Jej czci będziemy odprawiać Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 1800, a w soboty o godz. 700. Prosimy, aby rodzice pomogli swoim dzieciom przygotować lampiony na roraty, a dorośli niech na roraty przynoszą zawsze świece. Ze względu na Roraty nabożeństwa: nowenna do MB Nieustającej Pomocy i nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w Adwencie będą odprawiane o godz. 1745.
  3. Zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując jednemu potrzebującemu człowiekowi z naszej Parafii szlachetną paczkę świąteczną. W tym roku chcemy pomóc dorosłym - samotnym i niepełnosprawnym, którzy żyją bardzo ubogo. Przed ołtarzem ustawiona jest choinka, na której zawieszone są papierowe bombki z informacją, czego dana osoba potrzebuje. Akcja jest zupełnie anonimowa z dwóch stron: obdarowującego i obdarowywanego. Gotowe paczki z bombką zdjęta z choinki prosimy przynosić do naszej kaplicy do 17 grudnia. Dla wyżej wspomnianych, prosimy również o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do 17 grudnia. Na ścianie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej zawieszona jest skrzyneczka z napisem Misericordias Domini – Miłosierdzie Boże, do niej można wrzuca ofiary pieniężne również na ten sam cel.
  4. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 7 grudnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Ambrożego. O godz. 1730 nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań i naszych darczyńców.
  • 8 grudnia, w piatek - Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte o godzinie 900 i 1800. Od 1200 do 1300 „Godzina Łaski” dla całego świata. W naszej kaplicy w tym czasie będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu. Dla tych, którzy będą prosić w tych 60 minutach, Matka Boża obiecała zesłać niezliczone łaski dla ciała i duszy oraz wielkie i liczne nawrócenia. Przypomnijmy, że Maryja objawiając się w Montichiari we Włoszech, 70 lat temu, w 1947 prosiła: Życzę sobie, aby każdego roku w Uroczystość Mego Niepokalanego Poczęcia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła niech modli się tam gdzie będzie przebywał.
  1. Za tydzień, 10 grudnia, tradycyjnie - druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po Mszach św. zbiórka do puszek na ten cel.
  2. W tym roku Rekolekcje Adwentowe w naszej Parafii będą w dniach od 10 do 13 grudnia. Głosić je będzie podobnie jak w roku ubiegłym O. Bogdan Waliczek, paulin ze Świdnicy. Rekolekcyjna spowiedź adwentowa będzie miała miejsce 12 grudnia. Prosimy tę informację o rekolekcjach przekazywać najbliższym oraz sąsiadom i przyjaciołom, zapraszając ich także na te ćwiczenia duchowe. I już dzisiaj modlitwą otoczmy nasze przygotowanie do rekolekcji i rekolekcjonistę. Za tydzień rekolekcyjna nauka dla rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej Komunii św. i rocznicowych (klasy 1-4 SP) i rodziców kandydatów do bierzmowania kl. 6,7 SP i 3 Gm).