na II Niedzielę Adwentu 
  1. Rozpoczynamy dziś w naszej Parafii Rekolekcje Adwentowe, które głosić będzie O. Bogdan Waliczek, paulin ze Świdnicy. Bardzo serdecznie witamy Ojca w naszej Parafii. Rekolekcyjna spowiedź adwentowa będzie miała miejsce, we wtorek 12 grudnia. Dziś, w ramach nauk rekolekcyjnych, po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie dla rodziców dzieci z klas od 1-4 szkoły podstawowej i rodziców kandydatów do bierzmowania (z kl. 6,7 SP oraz 2 i 3 Gm). Program rekolekcji jest wywieszony i jest dostępny na naszej stronie internetowej w zakładce ogłoszenia. Ze względu na Rekolekcje Roraty dla dzieci w poniedziałek i środę będą o godzinie 17.00. We wtorek rorat nie będzie.
  2. Tradycyjnie druga niedziela Adwentu jest dniem modlitwy i pomocy dla Kościoła na Wschodzie. Po raz siedemnasty troską obejmujemy katolików z dawnych Kresów Wschodnich. Po Mszach św. zapowiadana zbiórka do puszek na ten cel.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • we wtorek, 12 grudnia – liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Guadalupe, patronki poczętych dzieci. 12 grudnia 1531 roku Matka Najświętsza objawiła się Aztekowi św. Juanowi Diego i pozostawiła swój wizerunek na jego szacie. Jest to najstarsze objawienie maryjne oficjalnie uznane przez Kościół Katolicki.
  • W śrrode, 13 grudnia - liturgiczne wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy. W tym dniu nie można nam zapomnieć o ofiarach stanu wojennego, który 36 lat temu wprowadziły w naszej Ojczyźnie zbrodnicze władze komunistyczne. Jest to okazja, żeby przypomnieć i zaprosić wszystkich, którzy czują się patriotami, i bliskie jest im dobro naszej umiłowanej Ojczyzny, aby włączać się do Krucjaty Różańcowej za Polskę i Polaków. Codziennie przed poranną i wieczorna Mszą św. odmawiamy dziesiątek różańca w tej intencji.
  • w czwartek, 14 grudnia - liturgiczne wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezb. i dK.
  1. Raz jeszcze zachęcamy, aby się włączyć w organizowaną przez Fundację Misericordia Domini akcję „Drzewko Adwentowe” ofiarując jednemu potrzebującemu człowiekowi z naszej Parafii szlachetną paczkę świąteczną. Na choineczce są jeszcze cztery papierowe bombki z informacją, czego dana osoba potrzebuje. Gotowe paczki z bombką zdjęta z choinki prosimy przynosić do naszej kaplicy do 17 grudnia. Dla wyżej wspomnianych, prosimy również o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do 17 grudnia. Na ścianie przy figurze Matki Bożej Fatimskiej zawieszona jest skrzyneczka z napisem Misericordias Domini – Miłosierdzie Boże, do niej można wrzuca ofiary pieniężne również na ten sam cel.5. Opłatki można jeszcze nabyć u Pana Organisty po każdej Mszy św. Ofiary składane przy tej okazji są przeznaczone na budowę kościoła.
  2. Dziękujemy również za zabezpieczenie ławek na budowie panom Tadeuszowi Harańczykowi i Markowi Obaczowi.
  3. Dziękujemy Katolickiemu Stowarzyszeniu Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze działającemu przy naszej Parafii za zorganizowanie 3 grudnia zabawy dla dzieci i spotkania ze św. Mikołajem.