na III Niedzielę Adwentu - Gaudete
  1. Dziś, 17 grudnia rozpoczyna się druga część Adwentu trwająca do 24 grudnia, która jest bezpośrednim czasem przygotowania do obchodów pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na Świat, czyli Jego Narodzin. Trzeci tydzień adwentu, który dziś rozpoczynamy, jest tygodniem modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. Ks. Proboszcz w dniu dzisiejszym rozpoczyna głoszenie rekolekcji adwentowych w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Długołęce. Naszym modlitwom polecajmy tę wspólnotę parafialną i Ks. Proboszcza.
  2. Niegdyś 18 grudnia w liturgii obchodzono Święto Oczekiwania Matki Bożej, dlatego w poniedziałek na Mszy roratniej będziemy się modlić za mamy oczekujące potomstwa, prosząc dla nich o szczęśliwe rozwiązanie, i którym to po liturgii udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Prosimy tę informację przekazać zainteresowanym.
  3. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszy Roratniej, ponieważ jak żadna inna celebracja wprowadza nas w niepowtarzalny klimat Adwentu i naszego przygotowania do Świąt Narodzenia Pańskiego.
  4. W piątek 22 grudnia po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity. Od godziny 1000 odwiedzimy tych chorych, do których nie przychodzimy z wizytą miesięczną. Prosimy dziś po Mszach św. zgłaszać ich adresy w zakrystii.
  5. Za tydzień, w niedzielę, 24 grudnia nie będzie Mszy wieczornej o godz. 1800. W ty dniu Msze św. będą celebrowane jak w każda niedzielę do południa oraz o godz. o 2200 - Wigilijna Msza Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a Pasterka o północy.
  6. W tym tygodniu ze względu na spowiedź w dekanacie Biuro Parafialne będzie czynne tylko w czwartek rano od 830 do 930.
  7. Z całego serca dziękujemy tym, którzy skorzystali z adwentowych rekolekcji. Niestety byli to nieliczni nasi Parafianie. Zastanawiające jest to, że mamy czas na tak wiele przyziemnych spraw, ale jeśli chodzi o to, co dotyczy naszej wieczności i zbawienia jest to nam zupełnie obojętne.
  8. Dziękujemy za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę dla naszych sióstr i braci w wierze w Kościele na Wschodzie. Zebrana kwota to 599,87 zł. Wszystkim składamy Bóg zapłać!
  9. Osoby poinformowane o przygotowanych dla nich paczkach świątecznych, prosimy o ich odbiór w czwartek 21 grudnia o godz. 1915.
  10. Jeśli ktoś nie skorzystał ze spowiedzi w czasie naszych rekolekcji ma jeszcze możliwość skorzystać z niej w innych parafiach naszego miasta, i tak: w poniedziałek spowiedź w kościele Bożego Ciała w Bielawie, we wtorek i środę w kościele Wniebowzięcia NMP w Bielawie, w czwartek kościele Ducha Św.