na Niedzielę Świętej Rodziny
 1. Dziś na Mszy o godz. 1000 będziemy się modlić za Jubilatów, którzy w 2017 r. przeżywali swoje okrągłe jubileusze sakramentu małżeństwa, a na Mszy o godz. 1130 będziemy się modlić za wszystkie pary małżeńskie, które połączyliśmy w naszej Parafii sakramentalnym węzłem w całym 2016 roku, a które to w mijającym roku przeżywały swoją pierwszą rocznicę pożycia. Dziś ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek dla rodzin, które ucierpiały w wyniku pożaru w dniu 17 grudnia. W zakrystii jest także lista z potrzebami tych rodzin.
 2. W miesiącu styczniu ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 700 i 900 wyjątkiem będzie piątek 22 stycznia, ale o tym jeszcze przypomnimy. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki od godz. 1000 do 1100.
 3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
 • w poniedziałek, 1 stycznia - Nowy Rok - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Pokoju, odpust w naszej kaplicy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O godz. 1130 suma odpustowa w intencji naszych Sióstr Augustianek.
 • 2 stycznia, we wtorek - wspomnienie liturgiczne Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK.
 • 4 stycznia Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 900 Masza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
 • 5 stycznia Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 900 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 830 do 900 i od 1600 do 1700.
 • 6 stycznia Pierwsza Sobota Miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze św. jak w każdą niedzielę. Po Mszy o godz. 800 w intencji Żywego Różańca nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. W styczniu, ze względu na Kolędę nie będzie odwiedzin chorych. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Misje. Przed liturgią u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirę. Po każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy. W sobotę 6 stycznia po raz trzeci ulicami naszego miasta przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zachęcamy całe rodziny do licznego udziału w tym wydarzeniu. Orszak wyruszy o godz. 1400 z Targowiska Miejskiego przy ul. Żeromskiego i przejdzie ulicą Żeromskiego, rzez Skwer Kard. Wyszyńskiego, ul. Wolności do Rynku. Każda z bielawskich parafii jest odpowiedzialna za przygotowanie orszaku jednego z trzech króli. Nam przypadł w udziale orszak króla Melchiora, który będzie kroczył w stroju zielonym symbolizującym Azję. Prosimy, aby każda rodzina przygotowała sobie taki strój orszaku królewskiego w zielonym kolorze. O godz. 1345 zbiórka na Targowisku Miejskim. Po wejściu na plac prosimy o odebranie koron i śpiewników u naszych ministrantów.
 1. Za tydzień 7 stycznia – Niedziela Chrztu Pańskiego. Jest to także Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach Św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. A po Mszy o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. We wtorek 2 stycznia rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską. Szczegółowy plan Wizyty Duszpasterskiej wywieszony jest w gablocie i jest dostępny na naszej stronie internetowej. Rodziny, które odwiedzać będziemy w danym dniu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Przy okazji kolędy, w naszej tradycji, składane są ofiary z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne, Kurię i Parafię. Przy tej okoliczności, ośmielamy się nieśmiało prosić Was, również o ofiary na budowę kościoła. Gdyby ktoś z Państwa miał życzenie takowy dar złożyć, to prosimy podobnie jak w ubiegłych latach, osobną kopertę, którą doręczą nam ministranci, z przeznaczeniem na budowę naszej świątyni podpisać nazwiskiem rodziny, adresem i sumą, jaka będzie darowana. Prosimy, aby brak środków materialnych nie był przyczyną zamkniętych przed nami drzwi. Po Kolędzie idziemy po to by nieść Dobrą Nowinę i błogosławieństwo Nowonarodzonego. Jeżeli kogoś nie stać na dar materialny niech ofiaruje swoje cierpienie i szczerą modlitwę w intencji naszej Parafii oraz dzieła budowy świątyni. W miarę możliwości prosilibyśmy, aby rodzina była w komplecie. Prosimy, aby wcześniej pozamykać wszystkie zwierzęta domowe. Wszystkich uczniów tak ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej prosimy, aby przygotowali zeszyty z religii, dzieci ziarno, które dostają po niedzielnej Mszy św.
 1. Rodzina, która zamawiała Mszę gregoriańską na styczeń nie potwierdziła jej, informujemy zatem, że jest 30 wolnych intencji mszalnych na miesiąc styczeń, w tym w niedziele na godz. 1800. Raz jeszcze prosimy o potwierdzenie zamówionych intencji na miesiąc przed terminem ich odprawienia.