NA IV Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś obchodzimy 65 Światowy Dzień Trędowatych. Ostatnia Niedziela stycznia w Kościele Katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na jedną z najstraszniejszych chorób, jaką jest trąd. Jest to okazja do objęcia naszą życzliwością i wsparciem tych misjonarzy, którzy idąc za przykładem Pana Jezusa na swojej drodze spotykali trędowatych i pragną uwalniać ich od cierpienia prostym gestem miłości wyrażonym w słowach Chcę, bądź oczyszczony (Mk 1,40).
 2. Dziś po Mszach św. zapowiadana zbiórka na operację dla małej Tosi. Operacja ta może odbyć się w USA, a jej koszt to 1mln zł. W imieniu jej mamy bardzo prosimy wsparcie tej kwesty. Jest także podany nr konta, na który można wpłacać ofiary. Szczegółowe informacje są wywieszone w gablocie.
 3. Od czwartku powrócimy do zwykłego porządku odprawiania wszystkich nabożeństw. W lutym Biuro Parafialne czynne będzie tylko w środy od 1600-1730.
 4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
 • 30 stycznia, we wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Świdnickiej;
 • 31 stycznia, w środę – wspomnienie liturgiczne św. Jana Bosko, kapłana;
 • 1 lutego Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań;
 • 2 lutego Pierwszy Piątek Miesiąca i Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 900 i 1800, na których to zostaną poświęcone gromnice. Święto Ofiarowania jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Polecamy szczególnej modlitwie nasze siostry Augustianki. O godzinie 1800 Msza św. w intencji naszych Sióstr. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Po wieczornej Mszy do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1630 do 1800. Od godz. 1000 proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 • 3 lutego Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Ks. Robert nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną dopiero 16 i 17 lutego.
 1. Za tydzień, 4 lutego, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W środę zakończymy wizytę duszpasterską. Jeśli z jakiś powodów kogoś pominęliśmy lub rodziny nie było, kiedy wyznaczona była „Kolęda”, to w środę po odwiedzeniu mieszkańców ul. Rolnej i Pocztowej, jeśli ktoś ma jeszcze życzenie, przyjedziemy z wizytą duszpasterską. Zatem dziś po Mszach św. prosimy zgłaszać w zakrystii adresy.