NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 
 1. Dziś pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • w poniedziałek 5 lutego – liturgiczne wspomnienie św. Agaty, dziew. i m, przed zakończeniem liturgii mszalnej poświęcenie chleba i wody.
 • we wtorek 6 lutego – liturgiczne wspomnienie świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy,
 • w sobotę 10 lutego – liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki, dz. oraz św. Józef Sáncheza del Río. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do Św. Józefa del Río i ucałowanie jego relikwii. Przypomnijmy, że ten meksykański męczennik oddał życie za wiarę w Jezusa w 1928 roku mając niespełna 15 lat. Umierając wypisał na ziemi własną krwią słowa: NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL! Jest on wyjątkowym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem
  w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. W Polsce jest tylko dosłownie tylko kilka miejsc, w których znajdują się relikwie tego męczennika, między innymi jest to nasza Parafa..
 1. Za tydzień w niedzielę 11 lutego – 160 rocznica objawień Najświętszej Maryi Panny w Lourdes – XXVI Światowy Dzień Chorego. Z tym dniem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać będzieny wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Przypominamy, że w lutym Biuro Parafialne czynne jest tylko w środy od 1600-1730.
 3. W środę 31 stycznia zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Przyjęło nas 1003 rodzin, co stanowi 64,3% wszystkich rodzin naszej Parafii, 557 rodzin nas nie przyjęło, co stanowi 35,7%. Za wszelką doznaną życzliwość i złożone ofiary na budowę kościoła, potrzeby naszej Parafii, utrzymanie Seminarium Duchownego i funkcjonowanie Kurii Biskupiej bardzo serdecznie dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać!
 4. Na ręce Pani Ireny Banaś składamy serdeczne podziękowanie wszystkim członkom Stowarzyszeniu Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze za zorganizowanie zabaw opłatkowo-karnawałowych, które odbyły się 14 i 21 stycznia. Dziękujemy również Państwu Henryce i Jerzemu Gawryckim oraz Pani Anecie Ziemkiewicz za ofiarowane mięso i wędliny. Cały dochód z obu zabaw został przekazany na budowę naszej świątyni. Bóg zapłać!
 5. Prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini. Jeśli ktoś potrzebuje pomocy w załatwieniu formalności związanych z przekazaniem 1% podatku wystarczy, że przyniesie swój PIT oraz wszystkie posiadane informacje o dochodach za rok 2017 r. i poniesionych wydatkach podlegających odliczeniu, a nasi wolontariusze sami wypełnią odpowiednie formularze. Jeżeli ktoś chciałby przekazać 1% podatku naszej Fundacji samodzielnie, to przypominamy, że numer KRS Fundacji jest na naszej stronie internetowej.
 6. Informujemy wszystkich narzeczonych, którzy planują do jesieni zawarcie sakramentalnego związku małżeńskiego, iż od 10 lutego o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich rozpocznie się we wrześniu.
 7. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:
 • od 2 do 6 maja lub forma krótsza od 4 do 6 maja diecezjalna pielgrzymka samolotowa z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160 lecia objawień Matki Bożej. Koszt ok. 500 € i 400 €. Program na stronie diecezjalnej. Wylot z Wrocławia. W pielgrzymce mogą uczestniczyć osoby niepełnosprawne.
 • od 23 do 30 czerwca diecezjalna pielgrzymka do Szwajcarii: Sankt Gallen – Stein am Rhein – Zurych – Einsiedeln – Lucerna – Berno – wodospady Trummelbach – Zermatt – Vaduz. Cena 3000 zł.
 • od 14 do 21 września diecezjalna pielgrzymka z Księdzem Biskupem Ignacym do Ziemi Świętej. Koszt 3250 zł. Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie diecezji świdnickiej.