NA II NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

  1. Dziś obchodzimy Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom - Ad gentes. Modlimy się w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Chorych prosimy, aby ofiarowali swoje cierpienia w intencjach misji. Tę działalność misyjną Kościoła my sami również możemy wesprzeć materialnie poprzez ofiarę złożoną do puszek po Mszy św., wysłanie SMS-a na numer 72032 (koszt 2, 46 PLN z VAT), zakup misyjnych czasopism, czy ofiarę przelaną na konto podane na plakatach i na stronie www.misje.pl. Dzięki tym ofiarom polscy misjonarze pracujący w 97 krajach świata będą mogli kontynuować głoszenie Ewangelii. Prośmy Boga, by ich umacniał swoją łaską i błogosławieństwem.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. Ofiary składane podczas Drogi Krzyżowej przeznaczone są na Jałmużnę Postną, natomiast ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Grobu Pańskiego.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu przezywać będziemy:
  • 1 marca Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  • 2 marca Pierwszy Piątek Miesiąca. Po wieczornej Mszy nabożeństwo do Serca Jezusowego
    i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1600 do 1730. Od godz. 1000 proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  • 3 marca Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca. Po Mszy nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 Robert nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
  1. Prosimy o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do naszej kaplicy do 18 marca. Są to produkty, z których zostaną przygotowane paczki na święta dla ludzi dorosłych, żyjących w biedzie, samotnych i niepełnosprawnych.
  2. Prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini.