NA IV NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO ZWANĄ „LAETARE” 

  1. Dziś rozpoczynamy Wielkopostne Rekolekcje, które głosić nam będzie O. dr. Zdzisław Świniarski, Sercanin. Plan Rekolekcji jest na naszej stronie internetowej i w gablocie. Po Mszy o godz. 1130, katecheza formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych. Przedświąteczna spowiedź wielkopostna będzie w naszej Parafii w środę 14 marca od godz. 800 do 900 i od godz. 1700 do 1800.
  2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730, natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1700. Zapraszamy szczególnie tych, którzy jeszcze nie znaleźli w tegorocznym Wielkim Poście czasu, aby rozważać umęczoną Miłość Boga do człowieka.
  3. We wtorek 13 marca przypada 5 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. W modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
  4. Ze względu na rekolekcje i spowiedź, w najbliższą środę - 14 marca, Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  5. 4. W imieniu naszego Ks. Biskupa Ordynariusza zapraszamy abiturientów na XIV Diecezjalną Pielgrzymkę Maturzystów na Jasną Górę, która to będzie miała miejsce w piątek 16 marca. Rozpoczęcie o godz. 1100 Msza przy Cudownym Obrazie Matki Bożej Częstochowskiej.
  6. Rozpoczął się okres zapisów dzieci do przedszkoli i szkół podstawowych. W związku z tym przypominamy rodzicom o konieczności dopełnienia formalności związanych ze zgłoszeniem dziecka na zajęcia z religii. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale inicjatywa dotycząca udziału w zajęciach z religii powinna każdorazowo wychodzić od rodziców. Jednocześnie przypominamy, że w związku z udziałem dzieci w zajęciach religii rodzice nie ponoszą żadnych kosztów i nie uiszczają opłat.
  7. Prosimy o prowiant o długim terminie przydatności, np. olej, mąka, kasza, konserwy, makarony itp. Prosimy przynosić je także do naszej kaplicy do 18 marca. Są to produkty, z których zostaną przygotowane paczki na święta dla ludzi dorosłych, żyjących w biedzie, samotnych i niepełnosprawnych.
  8. W piątek 23 marca o godz. 2000 wyruszy z kościoła pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie III Ekstremalna Droga Krzyżowa. Do przejścia są trzy trasy: do Barda – 42 km, do Wambierzyc – 39 km, i do Krzeszowa 56 km. Szczegóły na plakacie i na stronie www.edkbielawa.pl
  9. Zapraszamy na diecezjalną pielgrzymkę samolotową z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160 lecia objawień Matki Bożej: od 2 do 6 maja lub forma krótsza od 4 do 6 maja. Koszt ok. 2110 zł. i 1670 zł. Program pielgrzymki i szczegółowe informacje na stronie diecezji świdnickiej i u Ks. Proboszcza.