NA NIEDZIELĘ PALMOWĄ MĘKI PAŃSKIEJ
 1. Rozpoczynamy dziś Wielki Tydzień, który jest wspomnieniem Męki Chrystusa Pana i Jego chwalebnego Zmartwychwstania. Są to najświętsze i najważniejsze dni w ciągu całego roku, szczególnie Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wigilia Paschalna, która jest punktem kulminacyjnym Świąt Wielkanocnych. Te trzy Święte Dni stanowią jedno wielkie Święto.
 2. Poświęcenie palm dziś na wszystkich Mszach św. O godz. 1120 pójdziemy w procesji z palmami spod Bieltexu do kaplicy. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 1715.
 3. Okazja do spowiedzi jeszcze w poniedziałek, wtorek i środę przed poranną i wieczorną Mszą św. Podobnie jak w ubiegłych latach dajemy szansę wszystkim Nikodemom, dlatego też w kościele Wniebowzięcia NMP w Bielawie organizujemy tzw. „Noc konfesjonałów”. Dla wszystkich zabieganych i nie mających czasu będzie okazja do spowiedzi, która rozpocznie się w Wielki Piątek o godz. 2200 i trwać będzie nieustannie aż do godz. 700 rano w Wielką Sobotę.
 4. Jutro, tj w poniedziałek 26.03. od godz. 730 nawiedzimy z wizytą sakramentalną chorych, którzy nie są objęci stałą opieką duszpasterską. Zatem prosimy dziś po Mszach św. zgłaszać ich adresy.
 5. 29 marca - Wielki Czwartek. O godz. 900 w Katedrze Świdnickiej Msza Krzyżma, w czasie której biskup poświęci oleje, a kapłani odnowią swoje przyrzeczenia złożone podczas święceń. Wielki Czwartek jest Pamiątką Wieczerzy Pańskiej, w czasie, której Jezus Chrystus ustanowił Najświętszy Sakrament i sakrament kapłaństwa. W tym dniu w parafii możemy sprawować tylko jedną Mszę Św. Abyśmy jak najliczniej mogli celebrować Pamiątkę Ostatniej Wieczerzy zapraszamy wszystkich na godz. 1900. Adoracja Najświętszego Sakramentu po skończonej liturgii potrwa do godz. 2200. W czwartek nie będzie Mszy o 700 i kancelaria będzie nieczynna.
 6. 30 marca - Wielki Piątek, który jest pamiątką męki i śmierci Chrystusa Pana. W tym dniu obowiązuje post ścisły. O godz. 1200 wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu. W Wielki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Bożego Miłosierdzia przed Świętem Bożego Miłosierdzia i naszym odpustem parafialnym - w piątek o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej Droga Krzyżowa i ucałowanie relikwii św. Faustyny. Liturgia Męki Pańskiej z adoracją krzyża o godz. 1900. Ofiara składana podczas tej liturgii przeznaczona jest na utrzymanie Grobu Zbawiciela w Jerozolimie. Adoracja Najświętszego Sakramentu w symbolicznym Grobie Pańskim do godz. 2200.
 7. 31 marca - Wielka Sobota, dzień smutku i żałoby. Wznowienie Adoracji Najświętszego Sakramentu w Grobie Pańskim od godz. 930. Poświęcenie pokarmów o godz. 1000, 1100; 1200 i 1300. Po poświęceniu pokarmów zachęcamy, aby podzielić się produktami spożywczymi z tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy z naszej parafii. Będzie wystawiony kosz, do którego będzie można złożyć swój dar, a w trakcie obrzędu poświęcenia zbierana ofiara przeznaczona jest na dzieła, które wśród najuboższych prowadzi Caritas. Na godz. 1315 prosimy chętnych do pomocy w sprzątaniu kaplicy, którą musimy przygotować na Wigilię Paschalną. W sobotę o godz. 1500 Koronka do Bożego Miłosierdzia a po niej ucałowanie relikwii bł. Michała Sopoćki. WIGILIA PASCHALNA - najważniejsza liturgia roku o godz. 2100, a po niej procesja rezurekcyjna. Prosimy, aby Panowie z naszej z Rady Parafialnej założyli odblaskowe kamizelki i z latarkami zabezpieczyli naszą procesję. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec. Liturgia rozpocznie się przed kaplicą obrzędem poświęcenia ognia.
 8. W Niedzielę Wielkanocną (1 kwietnia) i w Poniedziałek Wielkanocny (2 kwietnia) porządek Mszy świętych jak w każdy Dzień Pański o 800, 1000 i 1130 i 1800. W poniedziałek Wielkanocny dodatkowo jeszcze Msza chrzcielna o godz. 1230. W kwietniu nie będzie spotkania dla dzieci pierwszokomunijnych, a dla ich rodziców będi dopiero 22 kwietnia.
 9. Porządek adoracji Najświętszego Sakramentu: zachęcamy, aby adoracji przewodniczyły poszczególne grupy parafialne, i tak:
 • Wielki Czwartek: po skończonej liturgii Bractwo Św. Rity;
 • Wielki Piątek: po drodze Krzyżowej schola dziecięca, a po zakończonej wieczornej liturgii Koła Koronkowe;
 • Wielka Sobota: 1530 Róża św. Rity; 1600 Róża św. Matki Teresy; 1700 Róża św. Jana Pawła II; 1800 Róża św. Brata Alberta; 1900 Róża św. Faustyny; 2000 Róża bł. Michała Sopoćki. 
 • Niech w tych dniach także każda rodzina znajdzie czas, przynajmniej 20 minut na prywatne nawiedzenie i adorację Najświętszego Sakramentu