NA III NIEDZIELĘ WIELKANOCNĄ 
  1. Po raz drugi przeżywamy dziś Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego, który rozpoczyna X Ogólnopolski Tydzień Biblijny. W tym roku będziemy rozważać cytaty z Listu św. Pawła do Rzymian. Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego ma za zadanie ukazywać Pismo Święte, jako kod kulturowy chrześcijańskiej Polski i Europy, pomagać w odkrywaniu zalet wspólnotowego czytania Biblii. Po Mszach świętych, każdy, kto tylko będzie chciał może wziąć sobie tzw. „Chleba życia” (por. J 6,26-51a), małą karteczkę z pojedynczym fragmentem Listu do Rzymian, by w do domu, odszukać zaznaczony tekst we własnym Piśmie Świętym, uważnie przeczytać i rozważyć w kontekście swojego powołania i aktualnej sytuacji życiowej. Warto także nauczyć się go na pamięć i przywoływać w codziennej modlitwie. Zachęcamy, zatem by zabrać, czytać a następnie rozważać te fragmenty w domu, jadąc do pracy czy do szkoły.
  2. Za tydzień, 22 kwietnia, a więc IV Niedzielę Wielkanocną - zwaną Niedzielą Dobrego Pasterza przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Z tej to racji będziemy gościli na Mszach świętych kleryków z naszego WSD w Świdnicy.
  3. Również za tydzień po Mszy św. o godz. 1130 odbędzie się spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych. Przypominamy, że w każdy poniedziałek i we wtorek, tu w naszej kaplicy, odbywają się próby dzieci przed I Komunią o godz. 1600.
  4. Zaś za dwa tygodnie, w niedzielę 29 kwietnia, po Mszy o godz. 1130 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci rocznicowych. Prosimy, aby rodzice na to spotkanie przynieśli kontrolki dzieci z I Piątków Miesiąca.
  5. Przypominamy, że w dniach od 4 do 6 maja odbędzie się diecezjalna pielgrzymka samolotowa z naszymi Księżmi Biskupami do Lourdes na obchody 160. lecia objawień Matki Bożej. Jest jeszcze możliwość wzięcia w niej udziału. Koszt 1670 zł. Wylot z Berlina.
  6. Zachęcamy także do wspólnego pielgrzymowania:
  • od 23 do 30 czerwca diecezjalna pielgrzymka do Szwajcarii: Sankt Gallen – Stein am Rhein – Zurych – Einsiedeln – Lucerna – Berno – wodospady Trummelbach – Zermatt – Vaduz. Cena 3000 zł.
  • od 14 do 20 września diecezjalna pielgrzymka z Księdzem Biskupem Ignacym do Ziemi Świętej, wylot z Wrocławia. Koszt 3250 zł. Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie diecezji świdnickiej.