NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie hymnu do Ducha Św. można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  2. W Parafii Ducha Św. przy ul. Słowiańskiej dzisiaj Odpust. O godz. 1200 Suma Odpustowa.
  3. Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 1730.
  4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy w liturgii i życiu parafialnym:
  • w poniedziałek, 21 maja - święto NMP Matki Kościoła. Jutro rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym tzw. Okres Zwykły.
  • we wtorek, 22 maja – w naszej kaplicy odpust ku czci św. Rity z Cascia i III rocznica ustanowienia Bractwa. O godz. 1800 Msza św. o Św. Ricie, a po niej nabożeństwo do św. Augustianki. Bardzo prosimy na wtorek o upieczenie ciasta, którym zechcemy poczęstować pielgrzymów.
  • w czwartek, 24 maja – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. O godz. 1900 w Domu Weselnym na ul. Wodnej spotkanie Rady Parafialnej i wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do przygotowania pikniku parafialnego.
  • w sobotę, 26 maja – wspomnienie liturgiczne św. Filipa Nereusza, prezbitera. To także Dzień Matki. Największym darem dla naszych rodzicielek niech będzie dar modlitwy. Zapraszamy, zatem wszystkie mamy na nabożeństwo majowe i Mszę św. wieczorną. Również w sobotę 26 maja, w katedrze Świdnickiej na Mszy o godz. o godz. 1000 sześciu diakonów przyjmie święcenia kapłańskie. Módlmy się za nich, aby przez całe życie byli kałanami według Serca Jezusowego.
  • za tydzień w niedzielę, 27 maja - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.