Na IX Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na Mszach o godz. 1130 i 1400 czterdziestopięcioosobowa grupa dzieci z naszej Parafii po raz pierwszy przyjmie do swojego serca Jezusa Eucharystycznego. Osoby, które zwykle przychodzą na Mszę o godz. 1130 prosimy, aby w tym dniu wyjątkowo przyszły na Msze w innych godzinach.
 2. Dzisiaj także po raz siódmy ulicami Dzierżoniowa przejdzie Marsz dla Życia, który jest radosnym świętem Rodziny. Zbiórka uczestników o 1430 na placu przy kościele Chrystusa Króla przy ul. Nowowiejskiej. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa przez cały miesiąc czerwiec po wieczornej Mszy św.
 4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy w liturgii i życiu parafialnym:
 • 5 czerwca, we wtorek – wspomnienie liturgiczne św. Bonifacego, bpa i m,
 • 7 czerwca Pierwszy Czwartek Miesiąca i zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wieczorna Msz św.
  o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po Mszy nabożeństwo czerwcowe połączone z pierwszoczwartkowym nabożeństwem w intencji powołań.
 • 8 czerwca, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość Kapłanów. W tym dniu za publiczne odmówienie AKTU WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • 9 czerwca, w sobotę – wspomnienie liturgiczne Niepokalanego Serca NMP.
 1. Za tydzień w niedzielę 10 czerwca, na Mszy o godz. 1130 zakończenie roku katechetycznego dla przedszkolaków i klas „0”, którym rozdamy dyplomiki ukończenia katechizacji.
 2. W sobotę 1 września, jak co roku w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego, organizujemy Parafialny Piknik Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Prosimy także o fanty. Raz jeszcze prosimy, aby kto tylko może niech kupi jakąś rzecz, która by kosztowała do 10 złotych. Oczywiście jak, ktoś ma życzenie to może być i droższa. Mogą to być ciekawe książki w dobrym stanie. Prosimy także o upieczenia ciast.