X NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś na Mszy o godz. 1130 zakończenie roku katechetycznego dla przedszkolaków i klas „0”, którym rozdamy dyplomiki ukończenia katechizacji.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 11 czerwca, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Barnaby Apostoła.
  • 13 czerwca, w środę – wspomnienie liturgiczne św. Antoniego z Padwy, prezbitera i dK. To także Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Świętej. Jest to wyraźna prośba Matki Bożej skierowana 13 maja 2017 r.: „Przychodźcie każdego trzynastego dnia miesiąca”.
  • 14 czerwca, w czwartek - wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
  • 15 czerwca to patronalny Dzień Imienin naszej S. Jolanty. Msza św. w jej intencji o godz. 1800. Również w przyszłą niedzielę na Mszy o godz. 800 się modlić w intencji S. Jolanty z racji Jej Imienin.
  1. Za tydzień, w niedzielę 17 czerwca, o godz. 1300, na Górze Iglicznej doroczny odpust ku czci NMP Przyczynny naszej Radości. W tym roku przypada 35 rocznica koronacji cudami słynącej figurki Matki Bożej.
  2. W sobotę 1 września, jak co roku w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego, organizujemy Parafialny Piknik Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Prosimy także o fanty. Raz jeszcze prosimy, aby kto tylko może niech kupi jakąś rzecz, która by kosztowała do 10 złotych. Oczywiście jak, ktoś ma życzenie to może być i droższa. Mogą to być ciekawe książki w dobrym stanie. Prosimy także o upieczenia ciast.
  3. W ramach trwającego Nadzwyczajnego Roku św. Józefa w imieniu Ojców Paulinów zapraszamy wszystkich mężczyzn do wspólnego wyjazdu na narodową pielgrzymkę mężczyzn „Męskie Oblężenie Jasnej Góry”, która odbędzie się 23 czerwca 2018 r. Szczegóły dotyczące zapisów na plakacie w gablocie. Tematem tego spotkania są słowa „Tu jesteśmy naprawdę wolni”.