XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ - uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela

  1. Dziś na Mszy o godz. 1130 podziękujemy Panu Bogu za zakończony kolejny rok nauki.
  2. Od jutra w tygodniu obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy św., a więc: w poniedziałek i w czwartek o 700, we wtorek, środę i piątek o 1800. W czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w środy od 1600 do 1730. Ze względu na nieobecność Ks. proboszcza, w tym tygodniu Kancelaria będzie nieczynna. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy św.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 25 czerwca, w poniedziałek - przypada 42 rocznica krwawo stłumionych protestów robotniczych w Radomiu (1976 r.), w których zginęło 4 osoby w tym Sługa Boży Ks. Roman Kotlarz. Modlimy się za ofiary represji okresu komunistycznego.
  • 28 czerwca, w czwartek – wspomnienie liturgiczne. św. Ireneusza, biskupa i męczennika. W tym dniu przepada 62 rocznica krwawego poznańskiego czerwca 1956 r. Wojsko i milicja strzelały do demonstrujących na ulicach robotników i zabiło wówczas 57 osób.
  • 29 czerwca, w piatek – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża. W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za użycie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez papieża. Taca z tej Uroczystości przeznaczona jest na działalność charytatywną prowadzoną przez Stolicę Apostolską (Denaris Sancti Petri) czyli tzw. świętopietrze.
  • Za tydzień 1 lipca, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. Adoracja Najświętszego Sakrmentu.
  1. We wtorek 31 lipca pod hasłem „Wolni w Chrystusie”, w roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości , spod katedry świdnickiej wyruszy XV Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wraz z Ksiedzem Proboszczem, który planuje wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.