XIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. Informujemy, iż decyzją Biskupa Świdnickiego z naszej Parafii odwołany został wikariusz Ks. mgr Robert Krupa, a do pracy w duszpasterstwie ustanowiony został Ks. mgr Daniel Kapłon. Nowemu Wikariuszowi życzymy Bożego błogosławieństwa w Jego posługiwaniu w naszej Parafii.
  3. Przypominamy, że w tygodniu obowiązuje wakacyjny porządek Nabożeństw, a Kancelaria Parafialna czynna jest tylko w środy od 1600 do 1730.
  4. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 3 lipca, we wtorek – święto św. Tomasza Apostoła,
  • 5 lipca, Pierwszy Czwartek Miesiąca i wspomnienie liturgiczne bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dz. To dzień modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Po porannej Mszy św. eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe,
  • 6 lipca Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy wieczornej o Sercu Pan Jezusa nabożeństwo do Jego Najświętszego Serca i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od 1700 do 1800.
  • 7 lipca - Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy św. o Niepokalanym Sercu NMP. Po Mszy nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP ze zmianą tajemnic różańcowych.
  1. We wtorek 31 lipca pod hasłem „Wolni w Chrystusie”, w roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, spod katedry świdnickiej wyruszy XV Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Wraz z Księdzem Proboszczem, który planuje wyruszyć na pielgrzymi szlak, zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.
  2. Rodziców dzieci, które już przeżyły rocznicę I Komunii św., którzy nie wiedzą co zrobić z szatą komunijną swojego dziecka, prosimy aby ofiarowali ją dla dzieci z rodzin ubogich. Prosimy więc szaty te przynieść tu do kaplicy. Prosimy także o zwrot strojów tych rodziców, którzy w ubiegłym roku wypożyczyli je z parafii swoim dzieciom.