XV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 16 lipca , w poniedziałek – wspomnienie liturgiczne NMP z Góry Karmel.
  • 20 lipca, w piątek – wspomnienie liturgiczne bł. Czesława, kapłana.
  1. Za tydzień, w niedzielę 22 lipca rozpocznie się XIX Tydzień Świętego Krzysztofa – patrona kierowców. Przesłaniem tego tygodnia jest nasza wspólna troska o sprawę bezpieczeństwa na drogach oraz troska o potrzeby polskich misjonarzy i wyposażenie ich w odpowiednie środki transportu. Z racji przypadającego w środe - 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa, w przyszłą niedzielę po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. Zmotoryzowanych prosimy o ustawienie swoich wehikułów wzdłuż ul. Wolności. Ofiary składane przy poświęceniu pojazdów, tradycyjnie przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. W przyszłą niedzielę 22 lipca, po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity.
  3. Przypominamy raz jeszcze, iż w sobotę 1 września, w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego, odbędzie się Parafialny Piknik Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Ponownie prosimy o fanty do loterii. Może to być np. przedmiot, który by kosztował do 10 złotych. Oczywiście jak, ktoś ma życzenie to może być i droższy. Mogą to być ciekawe książki w dobrym stanie. Prosimy także o upieczenia ciast.
  4. We wtorek 31 lipca pod hasłem „Wolni w Chrystusie”, w roku 100 rocznicy odzyskania Niepodległości, spod katedry świdnickiej wyruszy XV Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.