XVII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. Miesiąc sierpień, który rozpocznie się w środę, w tradycji Kościoła Polskiego jest przeżywany, jako Miesiąc Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zechciejmy, zatem podjąć abstynencję od alkoholu i ofiarować ją za ludzi uzależnionych i wszystkich pokrzywdzonych przez nadużywających alkohol w naszej ojczyźnie.
 2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
 • 31 lipca, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Ignacego z Loyoli, prezbitera. W tym dniu po raz piętnasty ze Świdnickiej Katedry wyruszy Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Codziennie w czasie trwania pielgrzymki będziemy łączyć się duchowo z pątnikami realizując program Grupy Duchowego Uczestnictwa łącząc go z codzienną Eucharystią, ofiarując za pielgrzymów Mszę, Komunię Św. i naszą modlitwę. Dodatkowo Radio Rodzina na falach 98 FM, codziennie emitować będzie Studio Pielgrzymkowe, a w nim komentarze, wywiady, aktualności z Pielgrzymki. Na zakończenie pielgrzymki, wszystkich łączących się duchowo, Ks. Biskup Ignacy zaprasza na wspólne modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze, które będzie miało miejsce z 8 na 9 sierpnia w kaplicy cudownego Obrazu. Rozpocznie się ono Apelem Jasnogórskim pod przewodnictwem naszego Biskupa, następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem animowana przez pielgrzymów, o północy Msza pod przewodnictwem Bpa Ignacego Deca. 9 sierpnia o godz. 730 wejście na Jasna Górę XV Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej a o godz. 900 Msza pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego.
 • 1 sierpnia, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Alfonsa Marii Ligouriego, biskupa i dK. Od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia we wszystkich kościołach parafialnych jeden raz można uzyskać pod zwykłymi warunkami odpust zupełny tzw. Porcjunkuli (małego kościółka MB Anielskiej w Asyżu, który to odbudował św. Franciszek). Odpust zupełny za nawiedzenie kościoła można uzyskać tylko trzy razy w roku: w uroczystość tytułu kościoła, 2 sierpnia odpust Porcjunkuli i 2 listopada we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych (i ten ostatni należy ofiarować za zmarłych). 1 sierpnia przypada również 74 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego.
 • 2 sierpnia, Pierwszy Czwartek Miesiąca - dzień modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne
  i misyjne. Po porannej Mszy o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, eucharystyczne nabożeństwo pierwszoczwartkowe.
 • 3 sierpnia, Pierwszy Piątek Miesiąca. Wieczorna Msza św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej nabożeństwo eucharystyczne do Serca Jezusowego i koronka do Bożego Miłosierdzia. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 1700.
 • 4 sierpnia - Pierwsza Sobota Miesiąca i wspomnienie liturgiczne św. Jana Marii Vianey’a, kapłana. Po porannej Mszy św. nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca NMP w intencji Żywego Różańca
 1. Za tydzień Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W ubiegłą niedzielę z racji Tygodnia Św. Krzysztofa kierowcy złożyli ofiary na środki transportu dla polskich misjonarzy w wysokości 807,55 zł. Bóg zapłać!
 3. Z parafii pw. NMP Królowej Polski w Świdnicy otrzymaliśmy w darze ławki drugą część ławek. Podobnie jak rok temu dzięki życzliwości pana Kazimierza Hamery mamy użyczony transport. Potrzeba jednak przynajmniej 16 mężczyzn, aby po te ławki pojechać, załadować i przywieźć na naszą budowę. Bardzo proszę o pomoc w środę. Proszę zgłaszać swoją chęć pomocy dziś po Mszach w zakrystii. We wtorek poinformujemy, o której godzinie będzie wyjazd.