XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 6 sierpnia, w poniedziałek - Święto Przemienienia Pańskiego,
  • 8 sierpnia, w środę - liturgiczne wspomnienie św. Dominika, kapłana. Przypominamy, że w tym dniu, na zakończenie Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej, Ks. Biskup Ignacy zaprasza, wszystkich diecezjan, którzy nie mogli w niej uczestniczyć fizycznie, na wspólne modlitewne nocne czuwanie na Jasnej Górze, które będzie miało miejsce z 8 na 9 sierpnia w kaplicy cudownego Obrazu. Rozpocznie się ono Apelem Jasnogórskim pod przewodnictwem naszego Biskupa, następnie modlitwa przed Najświętszym Sakramentem animowana przez pielgrzymów, o północy Msza pod przewodnictwem Bpa Ignacego Deca.
  • 9 sierpnia, w czwartek – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein) – dziewicy
    i męczennicy, patronki Europy. Jest to 76 rocznica jej męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. 9 sierpnia o godz. 730 nastąpi wejście na Jasna Górę XV Pieszej Pielgrzymki Świdnickiej. O godz. 900 Msza pod przewodnictwem Biskupa Świdnickiego. Chętni, którzy we wtorek 8 sierpnia chcieliby pojechać autokarem do Częstochowy na nocne czuwanie i na ostatni etap oraz zakończenie XV pieszej Pielgrzymki Świdnickiej mogą zapisywać się w parafii Wniebowzięcia NMP.
  • 10 sierpnia, w piątek – liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniu przypada kwartalne nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río orędownikia w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. Nabożeństwo to będzie połączone z nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego. Przypomnijmy, że zawsze dziesiątego dnia, w drugim miesiącu kwartału odprawiamy w naszej parafii to nabożeństwo.
  • 11 sierpnia, w sobotę – liturgiczne wspomnienie św. Klary, dziewicy.