XIX NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 13 sierpnia, w poniedziałek - Dzień Fatimski, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie. Zatem nie będzie jutro Mszy porannej.
  • 14 sierpnia, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  • 15 sierpnia, we wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Suma odpustowa w Parafii Wniebowzięcia NMP celebrowana będzie o godz. 1230. W tym dniu przypada także odpust na Jasnej Górze i w naszym diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, które to sanktuarium obchodzi 800 lecie istnienia. W dniu dzisiejszym mogą uzyskać odpust zupełny wszyscy członkowie wspólnot Żywego Różańca. Taca z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji, a więc również na budowę naszej świątyni. 15 sierpnia jest także naszym narodowym świętem w tym roku upamiętniającym 98 rocznicę słynnej zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą, jednej z przełomowych bitew w historii świata, która zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. To także Dzień Wojska Polskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, który walczyli w obronie naszej Ojczyzny i o tych, którzy obecnie Jej służą. Udekorujmy nasze domy flagami państwowymi.
  • 17 sierpnia, w piątek – wspomnienie liturgiczne św. Jacka, kapłana,
  1. Po Mszach św., ale tylko w dni powszednie oraz w biurze parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2019 rok.
  2. W czerwcu i lipcu zebraliśmy na budowę naszego kościoła 27 330 zł. Bóg zapłać! Wydatki za czerwiec i lipiec 91 446,15 tys. zł.
  3. W sobotę 1 września, jak co roku w Parku Miejskim przy ul. Wojska Polskiego, organizujemy Parafialny Piknik Rodzinny, z którego dochód przeznaczony będzie na budowę naszej świątyni. Prosimy także o fanty. Raz jeszcze prosimy, aby kto tylko może niech kupi jakąś rzecz, która by kosztowała do 10 złotych. Oczywiście jak, ktoś ma życzenie to może być i droższa. Mogą to być ciekawe książki w dobrym stanie. Prosimy także o upieczenia ciast.