UROCZYSTOŚĆ NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 27 sierpnia, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Moniki.
  • 28 sierpnia, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. Augustyna, bpa i dK. Jest to patronalne święto naszych Sióstr Augustianek. W tym dniu Siostry odnawiają swoje śluby zakonne. W modlitwie szczególnie pamiętajmy o całym Zgromadzeniu Sióstr Augustianek i o powołaniach do ich Zgromadzenia. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 1800 w intencji Sióstr.
  • 29 sierpnia, w środę – wspomnienie liturgiczne męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • 1 września - Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza o godz. 700 o Niepokalanym Sercu NMP odprawiona będzie w intencji Żywego Różańca. Po Mszy eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel.
  1. Zapraszamy w najbliższą sobotę - 1 września do Parku Miejskiego przy ul. Wojska Polskiego, na Parafialny Piknik Rodzinny kończący tegoroczne wakacje. Pośród wielu przygotowanych atrakcji i niespodzianek, rozlosowana zostanie pielgrzymka do Ziemi Świętej. Fiesta trwać będzie od godz. 15.00 do 21.00.
  2. Za tydzień, 2 września - Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach świętych wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy o godz. 1130 inaugurujemy nowy rok szkolny i katechetyczny i poświęcimy dzieciom przybory szkolne.
  3. W niedzielę 9 września rozpocznie się VIII Tydzień Wychowania Religijnego. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie rodziców dzieci klas 0-3,6,7,8 szkoły podstawowej oraz 3 gimnazjum.