XXV  NIEDZIELA ZWYKŁA 

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 27 września, w środę - wspomnienie liturgiczne św. Wincentego a Paulo, kapłana,
  • 28 września w piątek - wspomnienie liturgiczne św. Wacława, męczennika. O godz. 1500 zgromadźmy się pod krzyżem przed naszą kaplicą, aby połączyć się we wspólnej modlitwie za cały świat i nasze miasta na „Koronce do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata”. Koronka na ulicach miast świat to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. Organizujemy się spontanicznie, zapraszamy się nawzajem przy pomocy plakatów, e-maili, SMS-ów, przez portale społecznościowe w internecie.
  • 29 września w sobotę - święto świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Zachęcamy do indywidualnej modlitwy przed figurą św. Michała Archanioła przywiezionej z Gargano we Włoszech z góry Sant Michael, gdzie objawił się Książe Zastępów Anielskich. Również w sobotę, 29 września o godz. 1900 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpoczną się dekanalne nauki przedślubne. Następny cykl nauk przedmałżeńskich będzie dopiero w lutym 2019 r.
  1. Trwa nabór na pierwszy rok zaocznych studiów teologicznych dla świeckich w Świdnicy. Dokładne informacje na stronie www.teologia.swidnica.pl
  2. Zapisy na pielgrzymkę Róż Różańcowych do Barda w zakrystii po Mszach św.