XXVI  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

  1. Jutro rozpocznie się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
  • 1 października, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK.
  • 2 października, we wtorek - liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  • 4 października, Pierwszy Czwartek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone będzie z nabożeństwem różańcowym.
  • 5 października - Pierwszy Piątek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. Po Mszach św. ucałowanie jej relikwii. Po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa również będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Mszą św. oraz od 1630 do 1730. Od godziny 1000 Proboszcz odwiedzi chorych.
  • 6 października, Pierwsza Sobota Miesiąca. Msza o godz. 700 o Niepokalanym Sercu NMP odprawiona będzie w intencji Żywego Różańca. Po Mszy eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godziny 900 Daniel odwiedzi chorych. O godz. 915 z przystanku autobusowego, naprzeciw Bieltexu, wyjedziemy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Barda. Jeszcze mamy kilka wolnych miejsc. Członkowie Żywego Różańca, którzy udają się na pielgrzymkę nie muszą rano o godz. 700 uczestniczyć we Mszy i nabożeństwie pierwszosobotnim, bowiem będą w nich uczestniczyć w Bardzie.
  1. Za tydzień 7 października Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Maszach św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Na Mszy o godz. 1000 będziemy się modlić w intencji naszego Ks. Danela z racji Jego Imienin. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych, na którym to dzieci otrzymają pobłogosławione różańce.
  2. W sobotę, 13 października odbędzie się piesza pilegrzymka do Sanktaurium Matki Bożej, Strażniczki Wiary w Bardzie. Wymarsz pielgrzymów nastąpi z Dzierżoniowa o godz. 6.00 z kościoła pw. św. Jerzego.
  3. Grupa Apostolstwa Trzeźwości Barnaba organizuje wyjazd na Rekolekcje z modlitwą o uwolnienie od nałogu alkoholowego dla: osób, które chcą się wyzwolić, osób towarzyszących i współuzależnionych. Rekolekcje odbędą się w pocysterskim opactwie w Lądzie nad Wartą w dniach od 25-28 października. Rekolekcje poprowadzi i modlić się będzie nad uzależnionymi egzorcysta Ks. Jan Bielecki MIC z Ukrainy. Zapisy na wyjazd w Biurze Radia Maryja przy parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Bielawie w niedziele od 730 do 1100 i w środy od 1600 do 1730. Więcej szczegółów w gablocie. Po Mszach św., w pokoju, w którym spowiadamy, można wpisać na listę imię osoby uzależnionej od alkoholu do modlitwy w intencji wyproszenia łaski pragnienia wyzwolenia się z alkoholizmu.