XXX  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś obchodzimy X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem Pakistan - przerwać milczenie. Musimy mówić o wielkim prześladowaniu chrześcijan w tym kraju, musimy mówić tutaj, w Europie, która traci swoją chrześcijańską tożsamość. Prześladowani mają odwagę aż po własną śmierć mówić i świadczyć o tym, w Kogo i w co wierzą. Po Mszach św. zbiórka do puszek na pomoc dla prześladowanych chrześcijan z Pakistanu.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • W środę, 31 października ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które nie opuściły ani jednego nabożeństwa październikowego zechcemy nagrodzić za ich wytrwałość i pobożność. Zapraszamy wszystkich, którzy nie znaleźli jeszcze czasu, aby choć raz przyjść na to piękne maryjne nabożeństwo.
  • w czwartek, 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych i Pierwszy Czwartek Miesiąca. Msze św. w naszej kaplicy o 800, 1000 i 1800. O godz. 1200 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym, a po niej nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją. W kaplicy naszej nie będzie Mszy o godz. 1130. Po procesji poświęcenie nowych pomników na grobach. Natomiast w Parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 1430 wyruszy z kościoła procesja na Cmentarz Parafialny, a bezpośrednio po niej na Cmentarzu, będzie sprawowana Msza św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św., nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarza. Okazja do spowiedzi zawsze przed każdą Mszą św. poranną i przed nabożeństwem różańcowym od godz. 1700. Począwszy od południa 1 do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Natomiast ci wszyscy, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące.
  • 2 listopada - Pierwszy Piątek Miesiąca. Po Mszy wieczornej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 830 do 900 i od 1700 do 1800. Od godz. 1000 swoich chorych odwiedzi Ks. Proboszcz z comiesięczną wizytą sakramentalną.
  • 3 listopada - Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP w intencji Żywego Różańca, a po Mszy eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel.
  1. Za tydzień w niedzielę 4 listopada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Do 2 listopada można jeszcze składać kartki wypominkowe czytelnie wypełnione. Prosimy, wrzucać je do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 5 listopada. Zatem za tydzień podamy harmonogram czytania wypominek.