na IV Niedzielę Adwentu

  1. Jutro Wigilia Narodzenia Pańskiego. Jest ona czasem modlitewnego czuwania w oczekiwaniu na przyjście Pana. Posiłek Wieczerzy Wigilijnej ma swój chrześcijański ceremoniał. Zgromadzeni przy stole rozpoczynają go od zapalenia świecy mówiąc: Światło Chrystusa. Następnie wszyscy odmawiają modlitwę Anioł Pański, a po niej jeden z uczestników odczytuje słowa Ewangelii według św. Łukasza (Łk 2,1-14). Po odczytaniu tego fragmentu następuje wspólna modlitwa, wspomnienie zmarłych i łamanie się opłatkiem. Po tym obrzędzie intonujemy kolędę. Po czym zasiadamy do uczty, której atmosfery niech nie zakłóca włączony telewizor, a jej podniosłość niech podkreśli śpiew naszych pięknych narodowych kolęd. Zachęcamy, aby także zachować polską tradycję postu od potraw mięsnych. Apelujemy o zupełną abstynencję. O godz. o 2200 - Wigilijna Msza Uroczystości Narodzenia Pańskiego, a Pasterka o północy. Na Mszę o godz. 2200 zapraszamy szczególnie dzieci i ludzi starszych, którym naprawdę ciężko będzie przyjść do świątyni o północy, to dla nich zostawmy miejsce na tej liturgii. Tradycyjnie po Pasterce i po Mszy wigilijnej połamiemy się opłatkiem przed kaplicą.
  2. W pierwszym i drugim dniu Świąt Narodzenia Pańskiego porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę.
  3. W nadchodzącym tygodniu w liturgii przeżywać będziemy:
  • 27 grudnia, w czwartek – święto św. Jana Ap. i Ewang. Po Mszy wieczornej poświęcenie i degustacja wina,
  • 28 grudnia, w piątek – święto świętych Młodzianków męczenników,
  • 28 grudnia, w sobotę – święto świętych Młodzianków męczenników
  • Za tydzień - 30 grudnia, w Niedzielę Św. Rodziny. Na Mszach św. odnowimy śluby małżeńskie i szczególne będziemy się modlić za rodziny z naszej Parafii.
  1. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy włączyli się w charytatywne akcje pomocy ubogim zorganizowane przez Fundację Misericordias Domini. Wdzięczność naszą kierujemy także do dzieci i ich rodziców, którzy w czasie Adwentu przychodzili na roraty. Niechaj Pan Bóg sam będzie nagrodą. Serdeczne, wielkie Bóg zapłać!