NA UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

  1. Dziś i jutro porządek Mszy świętych tak jak w każdą niedzielę.
  2. Tradycyjnie w drugi dzień Świąt taca przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.
  3. W czwartek 27 grudnia - święto św. Jana Ap. i Ewang. Po Mszy wieczornej poświęcenie i degustacja wina miłości św. Jana,
  4. 30 grudnia, w Niedzielę Św. Rodziny po Mszach zbiórka do puszek na Diecezjalną Poradnię Rodzinną.
  5. W piątek 28 grudnia od godz. 1600 rozpoczniemy Wizytę Duszpasterską zwaną Kolędą od ul. Kościuszki (od pierwszego i ostatniego nru), a w sobotę 29 grudnia ul. Wodna od godz. 930 (od nr 15 do 1 i 16 do 30). Szczegółowy plan Wizyty Duszpasterskiej wywieszony będzie w gablocie i będzie także dostępny na naszej stronie internetowej. Rodziny, które odwiedzać będziemy w danym dniu prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Przy okazji kolędy, w naszej tradycji, składane są ofiary z przeznaczeniem na Seminarium Duchowne, Kurię i Parafię. Przy tej okoliczności, ośmielamy się nieśmiało prosić Was, również o ofiary na budowę kościoła. Gdyby ktoś z Państwa miał życzenie takowy dar złożyć, to prosimy podobnie jak w ubiegłych latach, osobną kopertę, którą doręczą nam ministranci, z przeznaczeniem na budowę naszej świątyni podpisać nazwiskiem rodziny, adresem i sumą, jaka będzie darowana. Ale prosimy, aby brak środków materialnych nie był przyczyną zamkniętych przed nami drzwi. Po Kolędzie idziemy po to by nieść Dobrą Nowinę i błogosławieństwo Nowonarodzonego. Jeżeli kogoś nie stać na dar materialny niech ofiaruje swoje cierpienie i szczerą modlitwę w intencji naszej Parafii oraz dzieła budowy świątyni. W miarę możliwości prosilibyśmy, aby rodzina była w komplecie. Prosimy, aby wcześniej pozamykać wszystkie zwierzęta domowe. Wszystkich uczniów tak ze szkoły podstawowej, gimnazjalnej i średniej prosimy, aby przygotowali zeszyty z religii, dzieci ziarno, które dostają po niedzielnej Mszy św.
  6. W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia po raz czwarty w naszym mieście odbędzie się orszak Trzech Króli. Każda z bielawskich parafii jest odpowiedzialna za przygotowanie orszaku jednego z trzech króli. Nam od początku przypadł w udziale orszak króla Melchiora, który będzie kroczył w stroju zielonym. Prosimy, aby już po świętach zacząć czynić przygotowania stroju orszaku królewskiego w zielonym kolorze wykonać. W czasie trwania Orszaku odbędzie się także konkurs na najładniejszy strój anioła i pasterza. Zwycięscy otrzymają atrakcyjne nagrody.