NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY         

  1. Dziś po Mszach zbiórka do puszek na Diecezjalną Poradnię Rodzinną.
  2. Do 25 stycznia ze względu na wizytę duszpasterską Msze św. w tygodniu odprawiane będą od poniedziałku do piątku o 700 i 900, wyjątkiem będzie piątek 22 stycznia, ale o tym jeszcze przypomnimy. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w czwartki od godz. 1000 do 1100.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • 31 grudnia, w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża - ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu Ciebie Boga wysławiamy można uzyskać odpust zupełny. O godz. 2300w kaplicy górskiej na szczycie Wielkiej Sowy, Mszę św. odprawi Biskup Świdnicki Ignacy Dec.
  • 1 styczni, we wtorek - Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki a zarazem Światowy Dzień Pokoju, odpust w naszej kaplicy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O godz. 1130 suma odpustowa w intencji naszych Sióstr Augustianek.
  • 2 stycznia, w środę - wspomnienie liturgiczne Świętych Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu, bpów i dK.
  • 3 stycznia Pierwszy Czwartek Miesiąca. O godz. 900 Masza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie, a po niej nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  • 4 stycznia Pierwszy Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 900 o Najświętszym Sercu Pana Jezusa, a po niej pierwszopiątkowe nabożeństwo eucharystyczne. Spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 830 do 900 i od 1630 do 1730.
  • 5 stycznia Pierwsza Sobota Miesiąca. Poranna Msza o Niepokalanym Sercu Maryi w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. W styczniu, ze względu na Kolędę nie będzie odwiedzin chorych.
  1. Za tydzień 6 stycznia Pierwsza Niedziela Miesiąca i Uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Po Mszach Św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Ofiary składane w tym dniu na tacę przeznaczone są na Misje. Przed liturgią u ministrantów będzie można zaopatrzyć się w kredę, kadzidło i mirę. Po każdej Mszy poświęcenie kadzidła i kredy. W tym dniu po raz czwarty ulicami naszego miasta przejdzie ORSZAK TRZECH KRÓLI. Zachęcamy całe rodziny do licznego udziału w tym wydarzeniu. Orszak wyruszy o godz. 1400 z Targowiska Miejskiego przy ul. Żeromskiego i przejdzie ulicą Żeromskiego, przez Skwer Kard. Wyszyńskiego, ul. Wolności do Rynku. Nasza Parafia od początku idzie w orszaku króla Melchiora, który będzie ubrany idzie w strojach zielonych. Prosimy, aby każda rodzina przygotowała sobie strój orszaku królewskiego w zielonym kolorze. O godz. 1345 zbiórka na Targowisku Miejskim. W czasie trwania Orszaku odbędzie się także konkurs na najładniejszy strój anioła i pasterza. Zwycięscy otrzymają atrakcyjne nagrody. Po wejściu na plac prosimy o odebranie koron i śpiewników. Ze względu na orszak nie będzie katechezy liturgiczno-formacyjnej dla dzieci pierwszokomunijnych.