NA III Niedzielę Zwykłą

 1. Dziś obchodzimy 66 Światowy Dzień Trędowatych. Ostatnia Niedziela stycznia w Kościele Katolickim poświęcona jest modlitwie za chorych na tę jedną z najstraszniejszych chorób. Jest to okazja do objęcia naszą życzliwością i wsparciem tych misjonarzy, którzy idąc za przykładem Pana Jezusa na swojej drodze spotykali trędowatych i pragną uwalnić ich od cierpienia prostym gestem miłości wyrażonym w słowach Chcę, bądź oczyszczony(Mk 1,40).
 2. Od jutra powrócimy do zwykłego porządku odprawiania wszystkich nabożeństw.
 3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
 • 28 stycznia, w poniedziałek – wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezb. i dK
 • 30 stycznia, w środę – Święto Rocznicy Poświęcenia Katedry Świdnickiej;
 • 31 stycznia, w czwartek – wspomnienie liturgiczneśw. Jana Bosko, kapłana;
 • 1 lutego Pierwszy Piątek MiesiącaPo wieczornej Mszy do Serca Jezusowego nabożentwo pierwszopiątkowe i koronka do Bożego Miłosierdzia. Okazja do spowiedzi przed poranną Mszą św. oraz od 1700do 1800. Od godz. 1000 proboszcz nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną.
 • 2 lutego Pierwsza Sobota Miesiącai Święto Ofiarowania Pańskiego. Msze św. o godz. 900i 1800, na których to zostaną poświęcone gromnice. Święto Ofiarowania jest również Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Polecamy szczególnej modlitwie nasze siostry Augustianki. W sobotę po Mszy porannej w intencji Żywego Różańca  nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. O godzinie 1800 Msza św. w intencji naszych Sióstr. Taca w tym dniu przeznaczona jest na zakony klauzurowe w naszej diecezji. Ks. Daniel nawiedzi chorych z wizytą sakramentalną dopiero 9 lutego.
 1. Za tydzień – 3 lutego, Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W sobotę 26 stycznia zakończyliśmy Wizytę Duszpasterską. Przyjęło nas 926 o 77 mniej rodzin niż w 2018 r. (1003 rodzin), co stanowi 59,35 wszystkich rodzin naszej Parafii, 594 rodzin nas nie przyjęło, co stanowi  40,65%. Za wszelką doznaną życzliwość i złożone ofiary na budowę kościoła, potrzeby naszej Parafii, utrzymanie Seminarium Duchownego i funkcjonowanie Kurii Biskupiej bardzo serdecznie dziękujemy i składamy serdeczne Bóg zapłać!
 3. Prosimy o odpis 1% podatku na naszą fundację Misricordias Domini.