NA V NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 

  1. Dziś w liturgii wspominamy św.Józef Sáncheza del Río. Po Mszy o godz. 1130nabożeństwo do Św. Józefa del Río i ucałowanie jego relikwii. Przypomnijmy, że ten meksykański męczennik oddał życie za wiarę w Jezusa w 1928 roku mając niespełna 15 lat. Umierając wypisał na ziemi własną krwią słowa: NIECH ŻYJE CHRYSTUS KRÓL!Jest on wyjątkowym orędownikiem w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownikiem w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. W Polsce jest tylko dosłownie tylko kilka miejsc, w których znajdują się relikwie tego męczennika, między innymi jest to nasza Parafa.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • w poniedziałek, 11 lutego - wspomnienie NMP z Lourdes. To takżeXXVII Światowy Dzień Choregoi 161 rocznica objawień Najświętszej Maryi Panny w Lourdes. Z tym dniem związany jest odpust zupełny pod zwykłymi warunkami dla ludzi chorych i ludzi im posługujących. Naszym modlitwom polecać będziemy wszystkich chorych z naszej parafii i ich rodziny, a także całą Służbę Zdrowia.Na Mszy wieczornej udzielimy Sakramentu Namaszczenia borykającym się z długimi i przewlekłymi chorobami.
  • w czwartek, 14 lutego - liturgiczne wspomnienie ŚŚ. Cyryla mnicha i Metodego biskupa – patronów Europy.
  • w piątek, 15 lutego - liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćki, Apostoła Miłosierdzia i spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Po Mszach św. błogosławieństwo jego relikwiami i oddanie im czci.
  1. Przypominamy, że wlutym Biuro Parafialne czynne jest tylko w środy od 1600-1730.

4.Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:

  • 1-7 maj pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Petersburga, Berlina i Helsinek.
  • 26 czerwiec – 7 lipca pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Gruzji i Armenii.
  • 16 – 24 września pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Włoch, ale trasa niestandardowa, czyli Włochy inne niż wszystkie.

Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie Diecezji Świdnickiej i u Ks. Proboszcza.