NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

 1. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
 • w środę, 20 lutego – wspomnienie liturgiczne świętych Franciszka i Hiacynty Marto, dzieci, którym objawiała się Matka Boża w Fatimie
 • w piątek, 22 lutego - święto Katedry Św. Piotra Apostoła. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do Św. Rity,
 • w sobotę, 23 lutego – wspomnienie liturgiczne św. Polikarpa bpa i m.
 1. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z kandydatami do bierzmowania z klas 8, natomiast w piątek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie z ministrantami i kandydatami na ministrantów.

       3.Parafia św. Antoniego w Pieszycach zaprasza na rekolekcje ewangelizacyjne „Seminarium odnowy wiary”, które rozpoczną się 20 lutego, szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.  

 1. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:
  • 1-7 maj pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Petersburga, Berlina i Helsinek.
  • 26 czerwiec – 7 lipca pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Gruzji i Armenii.
  • 16 – 24 września pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Włoch, ale trasa niestandardowa, czyli Włochy inne niż wszystkie.

          Programy pielgrzymek i szczegółowe informacje na stronie Diecezji Świdnickiej i u Ks. Proboszcza.

 1. W sobotę 23 lutego o godz. 19 w parafii Wniebowzięcia NMP rozpocznie się kurs przedmałżeński.
 2. Wszystkich przyjaciół Seminarium Duchownego w Świdnicy zapraszamy na kolejne spotkanie w ramach programu „Drogami Wiary i Rozumu”. Spotkanie odbędzie się w poniedziałek 18 lutego, godz. 17:00 w auli WSD w Świdnicy. Wykład pt: „Czy są dowody na zmartwychwstanie Jezusa?” wygłosi ks. prof. dr. hab. Bogdan Ferdek, wykładowca PWT we Wrocławiu. Spotkanie jest dla wszystkich, którzy chcą pogłębić i zrozumieć prawdy naszej wiary (wstęp wolny).

       7. Polecamy lekturę Gościa Niedzielnego i Niedzieli. W Gościu Niedzielnym przeczytamy: O modlitwie, bez której nie da się normalnie żyć i przez którą Bóg rozmnaża nasz czas. Dostępny jest również Mały Gość Niedzielny z kalendarzem na Wielki Post, który pomoże dobrze wykorzystać ten czas.

KOMUNIKAT

Drodzy Diecezjanie,

Dzielę się w Wami informacją jaką otrzymałem od Caritas Diecezji Świdnickiej, która koordynuje prace związane z powstaniem i uruchomieniem Domu Samotnej Matki w Pieszycach. Przypomnę, że na ten cel, przed miesiącem, w niedzielę 13 stycznia br. została przeprowadzona w całej diecezji zbiórka do puszek.  Zebraliśmy  kwotę: 123 020 zł.

Dziękuję wszystkim osobom, które włączyły się poprzez swoją ofiarę w dzieło powstawania w naszej Diecezji Domu Samotnej Matki. Wyrażam staropolskie Bóg zapłać za wasze modlitwy i ofiary pieniężne, bez których realizacja tego zadania byłaby niemożliwa.

Dziękuję za zaangażowanie Księżom Proboszczom a przede wszystkim za zrozumienie i pomoc wszystkim darczyńcom. Zapewniam o modlitwie w intencji wszystkich ofiarodawców i dobroczyńców. Polecam wszystkich opiece Bożej Matki, Maryi. Z całego serca błogosławię:    
+Ignacy Dec