NA VIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno-formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • w poniedziałek 4marca- święto św. Kazimierza Królewicza,
  • w środę 6marca– POPIELEC, dzień, którym zainaugurujemy okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msze św. o godz. 900i 1800. Na znak rozpoczynającego się okresu pokuty podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wykorzystajmy ten święty czas i prośmy Pana Boga o ducha pokuty oraz o pojednanie się z Nim i z naszymi braćmi. Liturgia okresu Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodu Misterium Paschalnego przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny i trwać będzie do soboty czwartego tygodnia. Od V Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się tzw. część pasyjna. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się także czas tzw. spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy obowiązuje wstrzemięźliwość od zabaw, zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zawsze można uzyskać odpust zupełny. Również za ofiary przeznaczone na Jałmużnę Postną zawsze można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można je składać przez cały wielki Post, a szczególnie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej i po niedzielnych Mszach św. Przypomnijmy, że jest to jedna z form odprawienia pokuty. Ofiary podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego,
  • 7 marca Pierwszy Czwartek Miesiąca. Po wieczornej Mszy św. pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne w intencji powołań.
  1. Zgodnie z postanowieniem Konferencji Episkopatu Polski pierwszy piątek Wielkiego Postu jest przeżywany w całym Kościele w Polsce jako dzień postu oraz modlitwy wynagradzającej za grzechy nieczystości popełnione wobec małoletnich. Biskup Świdnicki zachęca wszystkich wiernych naszej diecezji do gorliwej modlitwy oraz ofiarowania wyrzeczenia i pokuty w intencji ofiar tego przestępstwa, za wszystkie krzywdy wyrządzone dzieciom i ludziom młodym oraz ich bliskim.