NA NA I NIEDZIELĘ PRZYGOTOWANIA PASCHALNEGO

 1. Dziś po Mszy o godz. 1130 katecheza formacyjna dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
 2. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 900i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia w piątek po wieczornej Mszy św. Ofiary składane do puszek podczas Drogi Krzyżowej i po Mszach niedzielnych przeznaczonesą na Jałmużnę Postną, natomiast ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 3. W środę 13 marca przypada 6 rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. W tym dniu szczególnie modlimy się za Ojca św.
 4. Za tydzień w niedzielę 17 marca obchodzić będziemy Niedzielę Dzieł Pomocy Misjom
  - Ad gentes. Tego dnia będziemy się modlić w intencji misji oraz polskich misjonarzy i misjonarek. Chorych zachęcamy do ofiarowania swoich cierpień w intencjach misyjnych. Tę działalność misyjną Kościoła my sami możemy także wesprzeć materialnie poprzez ofiarę złożoną do puszek w kościołach, wysłanie SMS-a na numer 72032 (koszt 2, 46 PLN z VAT), zakup misyjnych czasopism, czy ofiarę przelaną na konto podane na plakatach i na stronie www.misje.pl. Dzięki tym ofiarom polscy misjonarze pracujący w 97 krajach świata będą mogli kontynuować głoszenie Ewangelii, budować kościoły, kaplice, szkoły, ośrodki zdrowia oraz szpitale, formować katechistów, pomagać potrzebującym, karmić głodnych, leczyć chorych oraz pomagać dzieciom w edukacji. Prośmy Boga, by ich umacniał swoją łaską i błogosławieństwem.
 5. Rekolekcje w naszej Parafii będą od 31marca – 3 kwietnia. Głosić je będzie Ks. Wojciech Mikulski z Rzymu. Wielkopostna spowiedź rekolekcyjna będzie 2 kwietnia. Prosimy o modlitwę w intencji błogosławionych owoców tych ćwiczeń duchowych i prosimy także te informacje przekazywać sąsiadom i znajomym.
 6. Dziękujemy za dekorację wielkopostną pani Ewie Pogorzelskiej. Dziękujemy także za przywiezienie – konfesjonałów z Łagiewnik panom: Wiesławowi Baranowi, Tadeuszowi Harańczykowi, Markowi Obacz, Stanisławowi Protokowicz i Wojciechowi Jastrzębiowi. Bóg zapłać!
 7. Raz jeszcze zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania:
  • 1 – 12 lipca pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Gruzji i Armenii. Cena 4280 zł – 12 dni
  • 16 – 24 września pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Włoch, ale trasa niestandardowa, czyli Włochy inne niż wszystkie. Cena 2330 zł – 9 dni. Szczegóły na naszej stronie internetowej, na stronie diecezji świdnickiej i w gablocie.