NA NIEDZIELĘ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiaj za pobożne odśpiewanie hymnu do Ducha Św. możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na Mszy o godz. 800modlimy się w intencji S. Jolanty z racji zbliżających się Jej Imienin.
 2. W Parafii Ducha Św. przy pl. Niepodległości dzisiaj Odpust. O godz. 1200Suma Odpustowa, a o godz. 1500 Festyn. Od godz. 1500-1700dla dzieci wszystko gratis.
 3. Dziś także po raz ósmy ulicami Dzierżoniowa przejdzie Marsz dla Życia, który jest radosnym świętem Rodziny. Zbiórka uczestników o 1430przy kościele św. Jerzego. W imieniu organizatorów serdecznie zapraszamy.
 4. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii i życiu parafialnym:
 • w poniedziałek, 10 czerwca - święto NMP Matki Kościoła. Jutro rozpoczyna się w kalendarzu liturgicznym tzw. Okres Zwykły.
 • 11 czerwca, we wtorek - wspomnienie liturgiczne św. Barnaby Apostoła.
 • 12 czerwca, w środę – wspomnienie liturgiczne bł. Władysława Błądzińskiego, prezbitera i męczennika z Gross-Rosen.
 • 13 czerwca, w czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. To także Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie po wieczornej Mszy Świętej połączone z nabożeństwem czerwcowym. Jest to wielka prośba samej Matki Bożej skierowana 13 maja 2017 r.: Przychodźcie każdego trzynastego dnia miesiąca.W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
 • 14 czerwca, w piątek - wspomnienie liturgiczne bł. Michała Kozala bpa i męczennika.
 • 15 czerwca, w sobotę - patronalny Dzień Imienin naszej S. Jolanty. Msza św. w jej intencji o godz. 700.Od godz.1630spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, ich rodzin i dla dzieci rocznicowych, które nie były u spowiedzi w ostatni I piątek.
 1. Za tydzień w niedzielę, 16 czerwca - Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Na Mszy o godz. 1130będziemy się modlić w intencji S. Czesławy z racji Jej Imienin, a przedszkolakom i uczniom klas „0” rozdamy dyplomiki ukończenia katechizacji. Zaś po Mszy o 1130spotkanie z rodzicami dzieci z klasy IV i II. Podczas Eucharystii o godz. 1800Ks. biskup Adam Bałabuch udzieli sakramentu bierzmowania uczniom z klasy VIII.
 2. Pragniemy podzielić się dobrą wiadomością, otóż pani Iwona Mielniczek, dla której kwestowaliśmy 12 maja, została wybudzona ze śpiączki. Ale potrzebna będzie jej długa rehabilitacja. W związku z tym zapraszamy w przyszłą niedzielę (16.06.) na charytatywny„Festyn dla Iwony”, który będzie miał miejsce na parkingu przy Jeziorze Bielawskim, rozpocznie się on już o godz. 1200.