NA NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

  1. Dzisiejsza uroczystość kończy okres tzw. Komunii Wielkanocnej.Po Mszy o 1130spotkanie z rodzicami dzieci z klasy IV i II, a na wieczornej Eucharystii o godz. 1800Ks. biskup Adam Bałabuch udzieli sakramentu bierzmowania uczniom z klasy VIII.
  2. Zapraszamy, dzisiaj, na charytatywny „Festyn dla Iwony”, który będzie miał miejsce na parkingu przy Jeziorze Bielawskim, rozpocznie się on już o godz. 1200.
  3. W rozpoczętym tygodniu przeżywać będziemy w liturgii i życiu parafialnym:
  • w poniedziałek, 17 czerwca – wspomnienie liturgiczne św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
  • w czwartek, 20 czerwca - Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte w naszej kaplicy o 800, 1000, bezpośrednio po procesji, ok. godz. 1230oraz o 1800. Po Mszy o godz. 1000wyruszymy w procesji Eucharystycznej do czterech ołtarzy. Na Mszy o godz. 1000dzieci z klasy IV przeżywać będą swoją I Rocznicę Komunii św. Procesja w naszej parafii będzie wiodła tradycyjnie ulicą Wolności i Brzeżną.
    Taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę naszego kościoła. Na całym odcinku procesji prosimy udekorować emblematami religijnymi nasze okna i witryny sklepowe. Ołtarze na trasie procesji będą ustawione: I ołtarz na ul Wolności przed kamienicą nr 23; II ołtarz na ul. Wolności przed kamienicą nr 38; III ołtarz na ul. Brzeżnej między numerami 32 a 34, aIV – ostatni ołtarz ustawiony będzie również na ul. Brzeżnej na placu przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej. Prosimy, aby okoliczni mieszkańcy zainteresowali się przyozdobieniem poszczególnych ołtarzy. Gotowe ramy z dekoracją i brzozami zostaną przywiezione w czwartek ok. 800. Należy tylko ustawić je, przymocować, udekorować kwiatami i pilnować, aby ktoś nie zniszczył. Prosimy nie przynosić żadnych obrazów ani obrazków. Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała i odśpiewanie hymnu Przed tak wielkim Sakramentem, można uzyskać odpust zupełny. Bardzo prosimy o godny udział w procesji, a więc nie jedzmy lodów i innych produktów spożywczych, nie żujmy gumy, nie rozmawiamy ze sobą i przez telefony komórkowe. Prosimy także o odpowiedni strój. Ta prośba dotyczy także uczestnictwa w każdej Mszy św.W tym dniu w Parafii Bożego Ciała przy pl. Kościelnym Odpust Parafialny. O godz. 1500rozpocznie się Festyn Rodzinny. W imieniu Ks. Proboszcza serdecznie zapraszamy. W czasie procesji odśpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. W procesji uczestniczą w swoich strojach dzieci komunijne i rocznicowe.
  • w piątek, 21 czerwca wspomnienie liturgiczne NMP Przyczyny naszej Radości. Pod takim tytułem czczona jest figurka Matki Najświętszej na górze Iglicznej. W piątek normalnie obowiązuje post, gdyż oktawa Bożego Ciała nie ma charakteru liturgicznego.
  • w sobotę, 22 czerwca po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Rity.
 
ZAPROSZENIE
Drodzy Diecezjanie, bieżący rok to czas naszego dziękczynienia za XV lat istnienia diecezji świdnickiej. Jej pierwszym Pasterzem, ustanowionym przez św. Jana Pawła II został JE ks. bp Ignacy Dec. Biskup Świdnicki, który jest naszym Ojcem i Bratem, nie tylko świętuje w tym roku 15. rocznicę sakry biskupiej, ale jednocześnie obchodzi 50. rocznicę święceń kapłańskich. W najbliższą sobotę, 22 VI czerwca br., o godz.11.00 w świdnickiej katedrze dostojny Jubilat będzie przewodniczył Mszy Św. dziękując Bogu za dar powołania. To święto naszego Pasterza niech stanie się dla nas, dla duszpasterzy i wszystkich diecezjan świętem i okazją do otoczenia modlitwą i ludzką życzliwością naszego Księdza Biskupa, któremu zostało przez 15 laty powierzone niełatwe i odpowiedzialne zadanie budowania od podstaw najmłodszej polskiej diecezji. Zapraszam do wspólnej modlitwy w intencji naszego Księdza Biskupa wszystkich kapłanów i wiernych świeckich. Niech nasza liczna obecność w katedrze będzie wyrazem naszej wdzięczności i uznania dla tak gorliwie przez Księdza Biskupa pełnionej posługi pasterskiej.  Biskup Ignacy zwykł powtarzać, że obecność jest pierwszym darem dla osoby, niech zatem nasza modlitwa w katedrze stanie się znakiem naszej solidarności i wdzięczności wobec Pasterza naszej diecezji.
+ Adam Bałabuch
wikariusz generalny