XII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Od jutra w tygodniu obowiązywać będzie wakacyjny porządek Mszy św., a więc: poniedziałek i w czwartek o 700, we wtorek, środę i piątek o 1800. W czasie wakacji Kancelaria Parafialna czynna będzie tylko w środy od 1600do 1730. Nabożeństwa czerwcowe bezpośrednio po Mszy św.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 24 czerwca, w poniedziałek - Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela. W tym dniu o godz. 1600 na PWT we Wrocławiu odbędzie się uroczystość nadania tytułu Doctora Honoris Causa Biskupowi Ignacemu Decowi. Wstęp wolny dla wszystkich.
  • 26 czerwca, w środę - przypada 43 rocznica krwawo stłumionych protestów robotniczych w Radomiu (1976 r.), w których zginęło 4 osoby w tym Sługa Boży Ks. Roman Kotlarz. Modlimy się za ofiary represji okresu komunistycznego.
  • 28 czerwca, w piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Dzień modlitw o świętość Kapłanów. W tym dniu za publiczne odmówienie AKTU WYNAGRODZENIA NAJŚWIĘTSZEMU SERCU PANA JEZUSA można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W piątek z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W tym dniu przepada 63 rocznica krwawego poznańskiego czerwca 1956 r. Wojsko i milicja strzelały do demonstrujących na ulicach robotników i zabiło wówczas 57 osób.
  • 29 sobotę – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.Jest to dzień szczególnej modlitwy za papieża.W tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za użycie ze czcią przedmiotu pobożności pobłogosławionego przez papieża lub biskupa, oraz za nawiedzenie kościoła katedralnego. Taca z tej Uroczystości przeznaczona jest na działalność charytatywną prowadzoną przez Stolicę Apostolską (Denaris Sancti Petri) czyli tzw. świętopietrze. Msze o 900 i 1800.