XIV NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

1.Dziś Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 8 lipca, w poniedziałek - wspomnienie liturgiczne św. Jana z Dukli, prezbitera,
  • 11 lipca, w czwartek – święto św. Benedykta Opata, Patrona Europy i papieża seniora,
  • 12 lipca, w piątek – wspomnienie liturgiczne św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • 13 lipca, w sobotę – wspomnienie liturgiczne świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W tym dniu przypada w naszej parafii wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Będzie ona połączona z Nabożeństwem Fatimskim o godz 1700.
  1. W dniach do 22 do 26 lipca w godz. od 700do 1500odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w naszych gospodarstwach domowych. Mogą to być: komputery, monitory, klawiatury, drukarki, klimatyzatory, telewizory, radia, magnetofony, magnetowidy, dekodery, telefony, pralki, lodówki, żelazka, odkurzacze, grzejniki, kuchenki, mikrofalówki, kable, baterie, akumulatory, suszarki, golarki, wszystko to, co można było podłączyć do prądu. W/w akcesoria będzie można przynosić do ZGK na ul. Dzierzoniowskiej 32. Akcja ta prowadzona jest przez Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego Kościół w Potrzebie, która ma na celu zebranie środków na zakup nowych inkubatorów i wyprawek dla dzieci w Afryce. Przyniesienie zużytego elektrozłomu nic nas nie kosztuje, co więcej przyczynimy się do ekologii środowiska, a nade wszystko możemy w ten sposób uratować życie tysiącom dzieci.
  2. W środę 31 lipca pod hasłem „W mocy Ducha Św.” spod katedry świdnickiej wyruszy XVI Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach.