XVI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dziś rozpoczyna się XX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa, którego celem jest niesienie pomocy polskim misjonarzom. Z tej to okazji apelujemy o rozważną, kulturalną, bezpieczną i trzeźwą jazdę. Zachęcamy wiernych oraz ludzi dobrej woli do udziału w Akcji św. Krzysztof: podziękuj Bogu za bezpieczne podróże i ofiaruj 1 grosz za 1 km bez wypadku na środki transportu dla misjonarzy. Imię Krzysztof z języka greckiego - Christoforosoznacza niosący Chrystusa. Każdy misjonarz jest Krzysztofemw sensie duchowym. Posłany jest, aby nieść Chrystusa i światło Jego nauki tym, którzy Go jeszcze nie znają. To zadanie wypełnia poprzez nauczanie, świadectwo życia i wieloraką działalność dobroczynną. Codziennym narzędziem w realizacji tej misji są środki transportu. Pozwalają one sprawnie docierać do miejsc, osad, wiosek, dzielnic, gdzie mieszkają ludzie i prowadzić różne dzieła misyjne i charytatywne służące dobru ludzi. Z racji przypadającego w środę - 25 lipca, wspomnienia św. Krzysztofa, dziś po wszystkich Mszach św. odbędzie się obrzęd poświęcenia pojazdów. Zmotoryzowanych prosimy o ustawienie swoich wehikułów wzdłuż ul. Wolności. Ofiary składana przy poświęceniu pojazdów tradycyjnie przeznaczone są na środki transportu dla polskich misjonarzy.
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 22 lipca, w poniedziałek - święto św. Marii Magdaleny. Po Mszy wieczornej nabożeństwo do św. Rity. Nie będzie Mszy o porannej.
  • 23 lipca, we wtorek – świeto sw. Brygidy, zak., patronki Europy.
  • 24 lipca, w środę – wspomnienie liturgiczne św. Kingi, dziewicy.
  • 25 lipca, w czwartek- święto św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa.
  • 26 lipca, w piątek - wspomnienie liturgiczne świętych Joachima i Anny- Rodziców NMP.
  1. W dniach do 22 do 26 lipca w godz. od 700do 1500odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego, który zalega w naszych gospodarstwach domowych. Ów akcesoria będzie można przynosić do ZGK na ul. Dzierzoniowskiej 31. Akcja ma na celu zebranie środków na zakup nowych inkubatorów i wyprawek dla dzieci w Afryce. Przyniesienie zużytego elektrozłomu nic nas nie kosztuje, co więcej przyczynimy się do ekologii środowiska, a nade wszystko możemy w ten sposób uratować życie tysiącom dzieci.
  2. W środę 31 lipca pod hasłem „W mocy Ducha Św.” spod katedry świdnickiej wyruszy XVI Świdnicka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Zachęcamy do udziału w „rekolekcjach w drodze”. Osoby, które ze względu na podeszły wiek czy chorobę nie mogą wybrać się na pielgrzymi szlak, mogą w pielgrzymce uczestniczyć w sposób duchowy. Zapisy w zakrystii po Mszach. Koszt pieszej pielgrzymki: 120 zł - dorośli, 100 zł – dzieci. Spotkanie organizacyjne dlapielgrzymów pieszych odbędzie się 26 lipca(piątek)– godz.  1945, w  kościele parafialnym  pw.  Maryi Matki Kościoła w Dzierżoniowie. Więcej informacji można  uzyskać na stronie internetowej: pielgrzymka-swidnicka.pl
  3. Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej do Ziemi Świętej z Biskupem Adamem Bałabuchem od 15-22 lutego 2020 - 8 dni – ferie zimowe. Szczegóły w gablocie i na sronie dziecezji.