1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 13 sierpnia, we wtorek - Dzień Fatimski, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
  • 14 sierpnia, w środę - liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, prezbitera i męczennika.
  • 15 sierpnia, w czwartek – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Porządek Mszy jak w każdą niedzielę. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół. Suma odpustowa w Parafii Wniebowzięcia NMP celebrowana będzie o godz. 1230. W tym dniu przypada także odpust na Jasnej Górze i w naszym diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Wambierzycach, które to sanktuarium obchodzi 800 lecie istnienia. W dniu dzisiejszym mogą uzyskać odpust zupełny wszyscy członkowie wspólnot Żywego Różańca. Taca z tego dnia przeznaczona jest na budowę kościołów w naszej diecezji, a więc również na budowę naszej świątyni. 15 sierpnia jest także naszym narodowym świętem w tym roku upamiętniającym 99 rocznicę słynnej zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 r. zwanej Cudem nad Wisłą, jednej z przełomowych bitew w historii świata, która zdecydowała o zachowaniu niepodległości przez Polskę i nie rozprzestrzenieniu się rewolucji bolszewickiej na Europę Zachodnią. To także Dzień Wojska Polskiego. W modlitwach pamiętajmy o tych, który walczyli w obronie naszej Ojczyzny i o tych, którzy obecnie Jej służą. Udekorujmy nasze domy flagami państwowymi.
  • 17 sierpnia, w sobotę – wspomnienie liturgiczne św. Jacka, kapłana,
  1. W dni powszednie i tylko po Mszach św., w oraz w biurze parafialnym, można rezerwować intencje mszalne na 2020 rok. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią!
  2. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” płyta CD z najpiękniejszymi pieśniami maryjnymi i patriotycznymi w wykonaniu Wojska Polskiego.