1. We wtorek rozpocznie się miesiąc październik poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Nabożeństwa różańcowe codziennie o godz. 1730. Za publiczne odmówienie różańca zawsze można uzyskać odpust zupełny. Z tej to racji dziś po Mszy o godz. 1130 dzieci pierwszokomunijne otrzymają pobłogosławione różańce
  2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu będziemy przeżywać:
  • 30 września w poniedziałek - liturgiczne wspomnienie św. Hieronima prezbitera i dK;
  • 1 października, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dz i dK.
  • 2 października, w środę - liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów,
  • 3 października, Pierwszy Czwartek Miesiąca W tym dniu modlimy się o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne. Pierwszoczwartkowe nabożeństwo eucharystyczne połączone będzie z nabożeństwem różańcowym. W czwartek Biuro Parafialne będzie nieczynne.
  • 4 października, Pierwszy Piątek Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Po wieczornej Mszy św. koronka do Bożego Miłosierdzia. Nabożeństwo do Serca Pana Jezusa również będzie połączone z nabożeństwem różańcowym. Spowiedź pierwszopiątkowa przed poranną Msza św. oraz od 1700 do 1800. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w piątek 11 października.
  • 5 października - Pierwsza Sobota Miesiąca i liturgiczne wspomnienie św. Faustyny. Po Mszy św. ucałowanie jej relikwii. Poranna Msza św. w intencji Żywego Różańca a po niej eucharystyczne nabożeństwo pierwszosobotnie wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic. Od godziny 900 Daniel odwiedzi chorych. O godz. 915 z przystanku autobusowego, naprzeciw Bieltexu, wyjedziemy na Diecezjalną Pielgrzymkę Rodziny Różańcowej do Barda. Jeszcze mamy kilka wolnych miejsc. Członkowie Żywego Rózańca, którzy udają się na pielgrzymkę nie muszą rano o godz. 700 uczestniczyć we Mszy i nabożeństwie pierwszosobotnim, bowiem będą w nich uczestniczyć w Bardzie.
  1. Za tydzień 6 października Pierwsza Niedziela Miesiąca. Z racji na List Episkopatu przed Dniem Papieskim, nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych. A po Mszach św. zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne w Świdnicy
  2. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania do tronu Matki Bożej Bardzkiej Strażniczki Wiary Świętej w ramach epilogu Pieszej Pielgrzymki Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę, 12 października br., Pielgrzymi chcący wyruszyć pieszo do Barda mogę wędorwać z Dzierżoniowa, z parafii pw. św. Jerzego, wyjście o godzinie 6.00.
5. Polecamy Gościa Niedzielnego, Niedzielę, a dla dzieci Małego Gościa Niedzielnego, który będzie pomocny na nabożeństwa październikowe.