XXX  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 28 października, w poniedziałek - Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.
  • 31 października, w czwartek - ostatnie nabożeństwo różańcowe. Dzieci, które nie opuściły ani jednego nabożeństwa październikowego zechcemy nagrodzić za ich wytrwałość i pobożność. Zapraszamy wszystkich, którzy nie znaleźli jeszcze czasu, aby choć raz przyjść na to piękne maryjne nabożeństwo.
  • 1 listopada - Uroczystość Wszystkich Świętych i Pierwszy i Pierwszy Piątek Miesiąca. Msze św. w naszej kaplicy o 800, 1000 i 1800. Nie będzie Mszy o godz. 1130. O godz. 1200 Msza św. na Cmentarzu Komunalnym, a po niej nabożeństwo za zmarłych połączone z procesją. Po procesji poświęcenie nowych pomników na grobach. Natomiast w Parafii Wniebowzięcia NMP o godz. 1430 wyruszy z kościoła procesja na Cmentarz Parafialny, a bezpośrednio po niej na Cmentarzu, będzie sprawowana Msza św. Przypominamy o obowiązku uczestniczenia w tym dniu we Mszy św., nie wystarczy samo nawiedzenie cmentarza. Okazja do spowiedzi pierwszopiatkowej przed każdą Mszą św. Począwszy od południa 1 do północy 2 listopada można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami i ofiarować go za siebie lub za jedną duszę w czyśćcu cierpiącą. Natomiast ci wszyscy, którzy w dniach od 1 do 8 listopada nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać odpust zupełny za dusze w czyśćcu cierpiące. Ks. Proboszcz odwiedzi swoich chorych z wizytą sakramentalną 8 listopada.
  • 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich wiernych Zmarłych i Pierwsza Sobota Miesiąca. Po porannej Mszy eucharystyczne nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP i zmiana tajemnic. Od godz. 900 swoich chorych odwiedzi Ks. Daniel.
  1. Za tydzień 3 listopada Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie liturgiczno - formacyjne dla dzieci pierwszokomunijnych.
  2. Do 2 listopada można jeszcze składać kartki wypominkowe czytelnie wypełnione. Prosimy, wrzucać je do skrzynki przy wejściu do kaplicy. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła. Modlitwę wypominkową rozpoczniemy od poniedziałku 4 listopada. Zatem za tydzień podamy harmonogram czytania wypominek.