XXIX  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Dzisiejsza niedziela jest Światowym Dniem Misyjnym rozpoczynającym tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy, który przeżywać będziemy pod hasłem „Oto ja, poślij mnie”.  18. października przypada święto św. Łukasza patrona Służmy Zdrowia. Bożej Opatrzności powierzamy dziś tych, którzy z poświęceniem i oddaniem walczą o cenny dar, którym jest ludzkie życie. Udzielają pomocy w stanach zagrożenia zdrowia i niosą nieocenioną pomoc ludziom w dramatycznych nieraz okolicznościach. Wyrażamy im także wdzięczność za trud związany z walką z trwającą epidemią, szacunek za ich poświęcenie oraz związany z poważnym ryzykiem fizycznym i psychicznym wysiłek na rzecz chorych i cierpiących.
  2. Dziś po mszy o 1130 katecheza parafialna dla uczniów z klas I i II SP.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 20 października, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. Jana Kantego, prezb.
  • 22 października, w czwartek - wspomnienie liturgiczne św. Jana Pawła II, papieża. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo do św. Jana Pawła II połączone z nabożeństwem do św. Rity..
  1. Prosimy, aby wychodząc z kaplicy od ministrantów wziąć karty wypominkowe. Niestety w tym roku ze względu na pandemię nie będzie możliwości rozniesienia ich do naszych domów, zatem prosimy wziąć je także sąsiadom, którzy nie mogą sami już przyjść do naszej świątyni. Czytelnie wypełnione, prosimy, wrzucać do skrzynki, do której składamy ofiary na budowę kościoła. Prosimy nie wrzucać ich na tacę. Prosimy także dokładnie wpisać adres, gdyż po posegregowaniu odpowiednio wcześniej ogłosimy, w które dni, z których ulic będą wyczytywane wypominki, tak, aby rodzina mogła być na wspólnej modlitwie za swoich bliskich zmarłych. Ofiary składane przy okazji wypominek przeznaczone są na budowę kościoła.
  2. W poniedziałek i we wtorek, 20 i 21 października odbędzie się zbiórka elektrozłomu, czyli zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Akcja ta prowadzona jest przez Stowarzyszanie Dobrych Inicjatyw „ Pro Missio” , która ma na celu zebranie środków na budowę kolejnych studni, szpitali i szkół w krajach misyjnych. Elektrośmieci prosimy znosić i składać od 800 do 1500 na placu Zakładu Gospodarki Komunalnej, wjadz od ul. Piawskiej.
  3. W przyszłą niedzielę zmiana czasu – o godz. 300 cofniemy zegarki na godzinę 200.