NA VI NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

  1. Od dziś do 20 lutego, pod hasłem:„Trzeźwością pokonywać kryzys”, po raz 54. będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech ten czas oraz zbliżający się okres Wielkiego Postu staną się dla nas okazją do duchowej pracy, prosząc Pana Boga o uwolnienie nas i innych z tego, co pozbawia człowieka trzeźwo patrzeć na rzeczywistość i na przyszłość. Nie tylko chcemy modlić się za uzależnionych, ale również zachęcamy do podjęcia duchowych wyrzeczeń w tej właśnie intencji.
  2. Dziś z racji wspomnienia św. Walentego, bpa – patrona zakochanych modlimy się za narzeczonych, którym po Mszy udzielimy specjalnego błogosławieństwa. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie organizacyjno-formacyjne dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych.
  3. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • w pioniedziałek, 15 lutego - liturgiczne wspomnienie bł. Ks. Michała Sopoćki, Apostoła Miłosierdzia i spowiednika św. Siostry Faustyny Kowalskiej. Po Mszach św. błogosławieństwo jego relikwiami i oddanie im czci.
  • w środę 17 lutego – POPIELEC, dzień, którym zainaugurujemy okres Czterdziestodniowego Przygotowania Paschalnego, czyli Wielki Post. Msze św. o godz. 900 i 1800. Na znak rozpoczynającego się okresu pokuty podczas każdej Mszy św. dokonamy obrzędu posypania głów popiołem. W tym dniu obowiązuje post ścisły. Wykorzystajmy ten święty czas i prośmy Pana Boga o ducha pokuty oraz o pojednanie się z Nim i z naszymi braćmi. Liturgia okresu Wielkiego Postu ma nas przygotować do obchodu Misterium Paschalnego przez wspomnienie przyjętego chrztu i pełnienie pokuty. Pierwsza część Wielkiego Postu ma charakter pokutny i trwać będzie do soboty czwartego tygodnia. Od V Niedzieli Wielkiego Postu rozpocznie się tzw. część pasyjna. Od Środy Popielcowej rozpoczyna się także czas tzw. spowiedzi i Komunii Wielkanocnej. Przypominamy, że przez cały okres Wielkiego Postu aż do Wielkanocy obowiązuje wstrzemięźliwość od zabaw, zgodnie z IV przykazaniem kościelnym. W Wielkim Poście nabożeństwa Drogi Krzyżowej w każdy piątek po Mszy św. o godz. 900 i o godz. 1730. Natomiast Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 1715. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali zawsze można uzyskać odpust zupełny. Również za ofiary przeznaczone na Jałmużnę Postną zawsze można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Można je składać przez cały wielki Post, a szczególnie podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Przypomnijmy, że jest to jedna z form odprawienia pokuty. Ofiary podczas Gorzkich Żali przeznaczone są na kwiaty do Grobu Pańskiego,
  • w sobotę, 20 lutego – wspomnienie liturgiczne świętych Hiacynty i Franciszka Marto, dzieci, którym objawiała się Matka Boża w Fatimie.
  1. Z racji Roku św. Józefa, rozpoczynając od przyszłej niedzieli, pięć minut przed liturgią, w I, II, III i V niedzielę Wielkiego Postu, słuchać będziemy Listu Apostolskiego papieża Franciszka o św. Józefie. Zachęcamy, aby na Mszę św. przyjść nieco wcześniej, by wsłuchać się w tę cenną lekturę.
  2. Biuro Parafialne na razie czynne tylko w środy od 1600-1715.
  3. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Świdnickiej oraz Fundacja „Małżeństwo Rodzina” zaprasza do udziału w modlitewnej krucjacie „960 godzin dla rodzin”. Będzie to sztafetowa nieustanna modlitwa trwająca 40 dni. Chętnych, którzy chcieliby włączyć się w to dzieło odsyłamy do strony: 960godzindlarodzin.pl