NA NIEDZIELĘ NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

 

  1. Składamy wyrazy wdzięczności tym wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania Uroczystości Świąt Paschalnych: ks. Danielowi, s. Czesławie, pani Ewie Pogorzelskiej oraz za pomoc w posprzątaniu naszej kaplicy pani Małgorzacie Raczyńskiej i panu Sławomirowi Piątkowi.
  2. Dziś - w Niedzielę Wielkanocną i jutro - w Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy św. jak
    w każdy Dzień Pański o 800, 1000, 1130 i 1800. Ofiary składane na tacę w Poniedziałek Wielkanocny przeznaczone są na utrzymanie WSD w Świdnicy i Papieskiego Fakultetu Teologicznego we Wrocławiu.
  3. We wszystkie piątki okresu Paschalnego, po Mszy o godz. 900 odprawiamy nabożeństwo Drogi Światła. Są to stacje, przy których rozważamy paschalne wydarzenia, które miały miejsce po Zmartwychwstaniu Chrystusa Pana. W najbliższy piątek w oktawie Wielkiej Nocy nie obowiązuje post.
  4. W każdy wtorek, środę i czwartek, tu w naszej kaplicy, odbywać się będą próby dzieci przed I Komunią o godz. 1600.
  5. Przyszła niedziela 24 kwietnia jest Świętem Miłosierdzia Bożego - naszym parafialnym odpustem. Godziny Mszy św. w przyszłą niedzielę bez zmian. Taca przeznaczona będzie na budowę kościoła. Po Mszy o godz. 1130 spotkanie z rodzicami i dziećmi pierwszokomunijnymi. Do godnego przeżycia tej uroczystości przygotowujemy się poprzez Nowennę do Bożego Miłosierdzia odprawianą codziennie po Mszach św. i rano, i wieczorem, również dzisiaj i jutro.
  6. 6. Bardzo serdecznie dziękujemy: za ofiary złożone na kwiaty do Bożego Grobu, na Jałmużnę Wielkopostną oraz złożone w dniu wczorajszym datki i artykuły żywnościowe dla najbiedniejszych; Fundacji Misericordias Domini za ich działalność charytatywną za pomoc potrzebującym, szczególnie tę okazaną w ostatnim, przedświątecznym czasie. Bóg zapłać!