NA XXXIII  NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ 

  1. Przeżywamy dziś XIII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku dzień ten jest poświęcony sytuacji uczniów Chrystusa w Libanie. Sytuacja tamtejszych chrześcijan jest tak trudna, że libańskie dzieci umierają z głodu na ulicach. Po Mszach św. zbiórka ofiar dla ratowania naszych braci i sióstr.
  2. Poświęcone opłatki, po Mszach św. można nabywać w pokoju spowiedzi. Ofiary za opłatki tradycyjnie są przeznaczone na budowę kościoła. Prosimy, by także zatroszczyć się o dostarczenie opłatków dla swoich sąsiadów czy znajomych, którzy sami nie mogą przyjść do naszej kaplicy. Opłatki sprzedawane w hipermarketach są kolejnym produktem z półki, warto, więc przy okazji głośno zapytać czy są one poświęcone.
  3. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy:
  • 17 listopada, w środę - wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej, zakonnicy; w każdą środę o godz.1740 śpiewane są Godzinki do Maki Bożej Nieustającej Pomocy rozpoczynające nowennę. Po Mszy św. wieczornej katecheza parafialna dla kandydatów do bierzmowania z klasy VIII i starszej młodzieży.
  • 18 listopada, w czwartek - wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny;
  • 20 listopada, w sobotę - wspomnienie Św. Rafała Kalinowskiego, prezb.
  1. W przyszłą niedzielę, 24 listopada - Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to ostatnia niedziela Roku Liturgicznego. Za publiczne odmówienie aktu poświęcenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Taca w tym dniu przeznaczona będzie na budowę nowych kościołów w naszej Diecezji.
  2. W związku ze zbliżającą się uroczystością św. Mikołaja Stowarzyszenie Europejskie Gospodynie i Europejscy Gospodarze organizuje 5 grudnia w Domu Weselnym przy ul. Wodnej 10. o godz. 1500 bezpłatną zabawę mikołajkową dla dzieci z naszej Parafii, na której ma pojawić się św. Mikołaj. Uczestnictwo w tejże uroczystości tylko po uprzednim zgłoszeniu u pana Władysława Kroczaka pod numerem telefonu 697 075 777 lub w zakrystii. Zgłoszenia do niedzieli - 28 listopada. Do mam zwracamy się z prośbą, aby na tę uroczystość upiekły ciasto i przyniosły odpowiednio wcześniej na salę na ul. Wodnej, gdzie odbędzie się spotkanie ze św. Mikołajem.
  3. Od października br. do połowy 2022 r. w Kościele na całym świecie trwa ogłoszony przez papieża Franciszka Synod. Synod Najogólniej mówiąc jest czasem wspólnego zastanawiania się nad sytuacją Kościoła, nad jego teraźniejszością i przyszłością. Zupełną nowością obecnego synodu jest fakt, że papież prosi, by wzięli w nim udział nie tylko biskupi, księża ale przede wszystkim wszyscy ochrzczeni, a nawet osoby niekoniecznie formalnie należące do Kościoła, chcące jednak włączyć się w spotkanie synodalne. „Nadszedł bowiem czas na szerszy udział Ludu Bożego w procesie decyzyjnym, który dotyczy całego Kościoła i wszystkich w Kościele” - Franciszek. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby włączyć się do naszej parafialnej grupy synodalnej. Ks. Proboszcz wyznaczył na parafialnych koordynatorów synodalnej grupy konsultacyjnej Państwo Małgorzatę i Leszka Filipiaków. Mamy nadzieję, że podczas wspólnych spotkań pod ich przewodnictwem, a będzie ich cztery, dzięki modlitwie dane będzie otwarcie porozmawiać o Kościele, o jego sytuacji, o jego nadziejach oraz wyzwaniach, przed którymi stoi. Spotkanie w grupie ma być czasem nade wszystko wzajemnego słuchania i bardzo szczerego wypowiedzenia się o tym, co nasz cieszy i co nas boli w Kościele. Wszystkie głosy wypowiedziane w trakcie spotkań parafialnej grupy zostaną przekazane anonimowo do diecezjalnego zespołu synodalnego kierowanego przez Biskupa Świdnickiego Marka Mendyka, a następnie zebrane i w kolejnych etapach przekazane do Stolicy Apostolskiej. Wszystkich zainteresowanych utworzeniem parafialnej grupy synodalnej prosimy o zgłaszanie się po Mszach św. do zakrystii podając swój kontakt. Prosimy o śmiałe i odważne zgłaszanie się do dnia 28 listopada. Niech to będzie wyraz naszej troski i miłości do Kościoła. Gorąco zachęcamy do wspólnych spotkań synodalnych, o które prosi nas Ojciec Święty Franciszek. Celem będzie stworzenie syntezy wypowiedzi tych którzy nie są często słyszani w Kościele.