NA NIEDZIELĘ ŚWIĘTEJ RODZINY

  1. W rozpoczynającym się tygodniu będziemy przeżywać:
  • 27 grudnia, w poniedziałek - święto św. Jana Ap. i Ewang. Po Mszach św. poświęcenie i degustacja wina św. Jana,
  • 28 grudnia, we wtorek - święto świętych Młodzianków, męczenników.
  • 31 grudnia, w piątek - liturgiczne wspomnienie św. Sylwestra papieża - ostatni dzień Starego Roku. Wieczorna Msza św. zostanie odprawiona za Parafian, jako uwielbienie i dziękczynienie za Boże błogosławieństwo w mijającym roku, a po niej nabożeństwo eucharystyczne. Za publiczne odśpiewanie hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można uzyskać odpust zupełny. Ponieważ jest to piętek, na ten dzień Biskup świdnicki udziela dyspensy od pokutnego dnia piątku oraz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych, a w zamian za to prosi o modlitwę w intencji pokoju w Polsce i na świecie
  • 1 stycznia 2022 r., pierwsza sobota miesiąca i Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Jest to także Światowy Dzień Pokoju i dzień odpustu w naszej kaplicy. Porządek Mszy św. jak w każdą niedzielę. W tym dniu mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy św. O 1130 suma odpustowa w intencji naszych Sióstr Augustianek. Poranna Msza w intencji Żywego Różańca, a po niej nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP ze zmianą tajemnic.
  1. Za tydzień 2 stycznia Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po Mszach św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy św. o godz. 1130 katecheza liturgiczno-formacyjna dla dzieci pierwszokomunijnych. Po zakończonej liturgii zbiórka do puszek na Diecezjalną Poradnię Rodzinną.
  2. W styczniu, ze względu na Kolędę nie będzie odwiedzin chorych.
  1. Podobnie jak w mijającym roku, z wizytą duszpasterską odwiedzimy te rodziny, które nas zaproszą. Od ministrantów lub z zakrystii, czy to dla siebie, czy też zatroszczyć się o sąsiadów, którzy nie mogą przyjść do naszej kaplicy, specjalny formularz zgłoszeniowy, tzw. ZAPROSZENIE DUSZPASTAERZA oraz kopertę. Tych, którzy mają wolę zaprosić nas na wizytę duszpasterską prosimy o wypełnienie i zwrócenie tegoż zgłoszenia. Same zgłoszenia, bez koperty, prosimy wrzucać do skarbony, do której składane są ofiary na budowę kościoła, do 6 stycznia 2022 r. Szczegółowy plan wizyty zostanie podany w niedzielę 8 stycznia, a wizytę Duszpasterską rozpoczniemy od poniedziału 9 stycznia 2022 r.