OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NA XVIII NIEDZIELĘ ZWYKŁĄ

6 sierpnia 2023 r.

 

1. Dziś Świeto Przemienienia Pańskiego i Pierwsza Niedziela Miesiąca. Po każdej Mszy św. wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji trzeźwości naszego Narodu.

  1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy:
  • 8 sierpnia, we wtorek - liturgiczne wspomnienie św. Dominika, kapłana. W tym dniu Biskup Świdnicki Marek Mendyk zaprasza do Częstochowy wszystkich diecezjan na zakończenie pieszej pielgrzymki. O 1430 na Wałach Jasnogórskich sprawowana będzie Mszę św pod jego przewodnictwem.
  • 9 sierpnia, w środę – Święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy
    i męczennicy, patronki Europy. Jest to 81. rocznica jej męczeńskiej śmierci w niemieckim obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau.
  • 10 sierpnia, w czwartek – liturgiczne wspomnienie św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. W tym dniuprzypada kwartalne nabożeństwo do św. Jose Louisa Sáncheza del Río orędownikia w modlitwach o uzdrowienie ciężko i nieuleczalnie chorych dzieci, orędownika w modlitwach o wychowanie trudnej młodzieży, która oddaliła się od Boga. Nabożeństwo to będzie połączone z nowenną do Matki Bozej Niustajacej Pomocy, po mszy oddanie czci jego relikwiom. Przypomnamy, że zawsze dziesiątego dnia, w drugim miesiącu kwartału odprawiamy w naszej parafii to nabożeństwo.
  • 11 sierpnia, w piątek – liturgiczne wspomnienie św. Klary, dziewicy,
  1. Za tydzień w niedzielę, 13 sierpnia - Dzień Fatimski. Zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 1700
  2. Przypominamy, iż każdy kto posługuje się internetem sam, na naszej stronie parafialnej, może sobie zarezerwować Mszę św. w terminie jemu dogodnym. Można to także czynić w Biurze Parafialnym lub zakrystii, ale tylko w dni powszednie i tylko po Mszach św. Bardzo prosimy nie czynić tego przed liturgią! Prosimy również o potwierdzenie zamówionej intencji mszalnej najpóźniej miesiąc przed jej odprawieniem, jeśli wcześniej nie została złożona ofiara. Przy tej okazji dziękujemy, Wam Drodzy, że przy składaniu ofiar na Mszę św. uwzględniacie istniejącą inflację. Bóg zapłać!
  3. Zachęcamy do czytelnictwa prasy katolickiej.

 

W minionym tygodniu odprowadziliśmy do wieczności +Genowefa Bochenek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym. Amen.